Solunum sıkıntısı olan yeni doğan bebeğe askeri helikopterle sevk

Gülcan Bulkan, önceki gün Erciş Devlet Hastanesi’nde bir kız çocuğu dünyaya getirdi.

Solunum sıkıntısı olan yeni doğan bebeğe askeri helikopterle sevk

Gülcan Bulkan, önceki gün Erciş Devlet Hastanesi’nde bir kız çocuğu dünyaya getirdi. Doğumdan hemen sonra yapılan tetkiklerde bebeğin solunum sıkıntısı yaşadığı belirlendi.

VALİLİĞE HABER VERİLDİ

Yapılan ilk müdahalenin ardından, ileri tetkik ve tedavi için sevk edilmesine karar verilen bebeğe çevre hastaneler ve illerde yoğun bakım ünitelerinde yer taraması yapıldı. Yapılan araştırmalar sonrası yeni doğan bebek için Batman’daki bir hastanede yer bulundu. Doktorların, durumu kritik olan bebeğin Batman’a sevkinin karayoluyla yapılmasının mümkün olmayacağını belirtmesi üzerine, Van Valiliği ve Jandarma Asayiş Kolordu Helikopter Filo Komutanlığı ile irtibata geçildi.

Batman’a sevki yapılan bebek, Erciş Devlet Hastanesi Yenidoğan Servisi personeli ile ambulansa alınarak helikopterin iniş yaptığı Erciş 108’inci Topçu Alay Komutanlığı’na getirildi. Bebeğin bindirilmesi sonrası Erciş ilçesinden havalanan helikopter, kısa sürede Batman’a ulaştı. Burada ambulansla karşılanarak hastaneye sevk edilerek tedavisine başlanan bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi. (DHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER