Turizmin gözdesi Amasra'da Korona virüs vak'asına hiç rastlanmadı

Bartın'ın tarihi ve turistik ilçesi Amasra'da Korona virüs (Covid-19) salgınında şu ana kadar herhangi bir vak'aya rastlanılmadı.

Turizmin gözdesi Amasra'da Korona virüs vak'asına hiç rastlanmadı

Bartın'ın tarihi ve turistik ilçesi Amasra'da Korona virüs (Covid-19) salgınında şu ana kadar herhangi bir vak'aya rastlanılmadı. Sahillerin, müzelerin kapatılmasının yanı sıra özellikle balık restoranları ile meşhur ilçede restoranlarda masaya izin verilmemesi salgının görülmemesinde büyük etmen olurken, vatandaşlar da yetkililerin çağrılarına titizlikle uydu. İlçenin giriş ve çıkışlarının da kısıtlandığı süreçte vatandaşlara da 10 bin maske dağıtıldı.

Sürecin başladığı andan itibaren hem Cumhurbaşkanlığı genelgeleri, hem il, ilçe hıfzıssıhha meclisi kararları gereği tedbirlerini şu anda aldıklarını gösteren Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Bunun yanı sıra kentimizde dezenfeksiyon çalışmalarını dört dörtlük devam ettirdik. Millet kurumlarından kamusal alanlara değin. Yanı sıra bir imece kampanyasıyla kentimizde hiçbir insanın aç yatmayacağı ve dışarı çıkmaya ihtiyaç duymayacağı bir düzeni de sağladık. Yeniden Vefa Sosyal Destek Grubu aracılığıyla kentteki 65 yaş üstü, kronik rahatsızlığı bulunan engelli vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını dört dize gördük. Denetimlerimizle, maske dağıtımlarımızla bu süreci çok iyi yönettik. Ana teşekkürü de Amasra halkı hak ediyor. Bu süreçteki bilinçli davranışlarıyla sıfır tasdik edilmiş vak'ayla bu süreci devam ettiriyoruz. Bu açıdan mutluyuz. Amasra'da hemşehrilerimiz sağ olsunlar çağrıya uydular. Sosyal mesafeye, izolasyona, hijyen kurallarına dikkat ettiler. Belediye olarak bizde üzerimize düşeni yaptık ve bizim açımızdan bu gurur duyulacak tablo ortaya çıktı” dedi.

Akif Yaman

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER