kiralık bahis sitesi istanbul protez saç

Bülent Uygun'dan Mete Kalkavan'a tepki!

Süper Lig 29.

Bülent Uygun'dan Mete Kalkavan'a tepki!

Süper Lig 29. haftasında deplasmanda karşıalaşacağı Çaykur Rizespor maçı hazırlıklarını sürdüren Denizlispor'da teknik direktör Bülent Uygun, açıklamalarda bulundu. Beşiktaş maçından 5-1'lik bir sonuç beklemediklerini söyleyen Bülent Yerinde, "Şu bir hakiki Denizlispor'umuz taraftarımızla birlikte bir tüm olduğunda daha bir galibiyet trendini yukarı taşıyabildiğini gördük. Özellikle ben geldiğimde üç maçtaki alınan 7 puanda taraftarımıza o zamanda teşekkür etmiştim. Onların desteği takımın daha fazla ayağa kalkmasını ve çaba etmesini sağlıyordu" şeklinde konuştu.

"Denizlispor'umuzun gemisi limana en güzel şekilde güvenli yanaşacaktır"

Denizlispor'un ligi en tehlikesiz yerde bitireceğinin altını çizen teknik direktör Bülent Uygun, "Issac Sackey'in sakatlığı rahat bir kadronun içerisindeki maalesef ister istemez keza aksiyonlarımızı kısıtlamış oldu ayrıca de ekip kurgusunu kurmakta doğrusu zorlandık. Beşiktaş maçına baktığımızda 1-1 iken Aissati soldan gidiyor ki Mete Kalkavan'ı gördüğümde benzer hareketi ona uygulayacağım ve nasıl düşeceğini daima beraber göreceğiz. Kendisinin o pozisyonda nasıl pozisyonunu kaybettiğini gören ve dönen top gol oluyor.

Bunla beraber kaçırdığımız 3-4 tane yüzde yüz goller var ve o sürecin devamında da maalesef istemediğimiz bir netice oldu. 60. dakikaya dek iyi bir Denizlispor'umuzu izledik 60. dakikadan sonrada kırılgan bir yapıya döndük. Kadromuzun kuytu olması da bazı hamleleri yapmamıza engellemiş oldu. Ama şu bir gerçek Denizlispor'umuzun gemisi limana en güzel şekilde tehlikesiz yanaşacaktır.

Futbolcu kardeşlerim bu işlem içerisinde evet oynadığımız takımlar şampiyonluğa oynuyor. Sivas'ı, Beşiktaş'ı bunları yensek zaten zirvede olurduk. Lakin yenebilecek durumda mıydık? Evet, bunu başarabilecek güçteydik. Ara Sıra futbolun doğasında bunlar var ve bizde maalesef bu maçlardan mağlup ayrıldık. Bu çağırmak değildir ancak meslek bitti daha önümüzde çok başarılması gereken kalan maçlarımız var" diye konuştu.

"Rizespor maçından puanlarla dönmek istiyoruz"

Uygun, Rize deplasmanından puanlarla dönmeyi hedeflediklerini dile getirerek, "Süreç içerisinde performansımızı en üstteki seviyeye çıkartacağız. Sakatlarımız 1-2 haftaya dek düzelir diye tahmin ediyorum. Rizespor takımı da mükemmel bazı fiilen. Onlarında bulunduğu pozisyon itibariyle yaşadıkları sendrom onları da çok etkilemiş durumda. Birbirinden kabiliyetli, kaliteli ve geniş bir kadroya da sahipler ve onlar içinde zor bir maç olacak, bizim için de zorlama.

bundan başka üstüne böyle kart cezalıları da üzerine binince bizim için azıcık zorlama geçiyor. Ama ben inanıyorum ama o işlem içerisinde biz elimizden geleni yapacağız ve Rizespor maçında Denizlispor'umuz olarak sahadaki oyun anlayışımızda puanlarla oradan dönmek istiyoruz. Lakin bunun üstüne birde pandemi yaşadık işte burada kazasız, belasız, sakatsız bir sezon tamamlanması gerekiyor. Düşmeye oynayanların tümü can havliyle oynadıkları tüm maçlarda performans üzerinde en güzelini sergilemeye çalışıyor" açıklamasını yaptı.

"Bu süreçte herkesin beklentisi oluyor"

Şampiyonluğa oynayan takımların karışıklık içerisinde olduğunu lakin ligin çok zevkli geçtiğini söyleyen Uygun, "Zevkli geçiyor lakin seyircisiz bu ligin çok artı tadına varamasak bile sahiden dünyada çok nadir olabilecek bir süreci cümbür cemaat en düşük hasarla atlatmaya çalışıyor. Biz de Denizlispor olarak düşmenin ola ki geldikten sonradan 3 maçtaki puanlarla azıcık üstündeymişiz gibi dursak bile puanlarla aramızda fazla artı fark olmadığı için biz de bu işin çok ortasında ve süreci yaşıyoruz. Birde elimizdeki kadronun kısıtlı olması şanssız futbolcularımızın bırakıp gitmiş olması bunlar bizim için bir handikap olarak gözükse bile bu süreçte herkesin beklentisi oluyor" diye konuştu.

"Hakemin koşacak hali değil, sahanın ortasından yürüyerek yüzde 70'ini bizim sahada yönetti"

Hakemlerin adaletli olmaları konusunda ve adaleti sağlayacak olanların hakemler olması gerektiği söyleyen Uygun, "Hakemler daha adaletli olsun ve ben yıllarca 2007'den beri hakemler profesyonel olsun, onların sıhhat, hayat sigortası olsun, iyi bir antrenörleri ile eğitilsin, bağımsız bir kurum olsun diye daima anlattım.

Çünkü burada adaleti dağıtacak olanlar hakemler, formdalar mı hayır 15-20 gün rivaya topladık adamın koşacak hali değil, sahanın ortasından yürüye yürüye yüzde 70'ini bizim sahada yönetti lakin bağlı ama söylenecek laf yok. Eleştirsek olmuyor, söylemesek oda olmuyor, yani süreç doğru yönetilmediği için can havliyle herkes bir şeyleri başarmanın derdinde ve bu süreci inşallah biz Denizlispor olarak en az hasarla başarmış bir şekilde atlatırız ve yeni sezonda çok daha güzel bir tasarlama ile fazla daha hoş şeyleri beraber başarırız" açıklamasını yaptı.

Fadıl Pişkin - Semih Can Yılmaz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER