İtalya Atalanta Valencia maçını suçluyor, Süper Lig Haziran'da başlıyor

İtalya'nın Bergamo şehrinin Belediye Başkanı Giorgio Gori, Alzano Lombardo Hastanesi'nde birincil korona virüs vakasının zatürre sanılarak salınması sonrası, oynanan Atalanta-Valencia maçının da virüsün yayılması noktasında kıvılcım etkisine neden olduğunu söyledi.

İtalya Atalanta Valencia maçını suçluyor, Süper Lig Haziran'da başlıyor

İtalya'nın Bergamo şehrinin Belediye Başkanı Giorgio Gori, Alzano Lombardo Hastanesi'nde birincil korona virüs vakasının zatürre sanılarak salınması sonrası, oynanan Atalanta-Valencia maçının da virüsün yayılması noktasında kıvılcım etkisine neden olduğunu söyledi. Gori, "Bergamo'daki Alzano Lombardo Hastanesi'nde ilk olgu zatürre sanılarak korona virüs testine tabii tutulmadı. 19 Şubat'ta Milano San Siro Stadyumu'nda oynanan Atalanta-Valencia maçına 40 binden pozitif Bergamolu taraftar gitti. asgari bir pek insan da evlerinde, barlarda gruplar halinde maçı izledi. O akşam muhtemelen salgının yayılmasında hızlandırıcı tesir yaptı" dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir'in ligleri ne yapıp, ne edip bitirmek istediklerini, maçların oynanmama ihtimalini düşünmediklerini, her şey iyiye gittiği takdirde maçların Temmuz'da seyircili de oynanabileceğini açıklama etmesi üstüne, İtalya'da maçların oluşturduğu kıvılcım etkisinin ülkemizde de görülmesinden korkuluyor.

Fatih Burak Şimşek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER