Murat Yıldırım: "Her takım benzer maddesel durumla başlayacak"

Yeni Malatyaspor'un takım kaptanı Murat Şimşek, takımdaki son koşul ve çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Murat Yıldırım:

Yeni Malatyaspor'un takım kaptanı Murat Şimşek, takımdaki son koşul ve çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu. Çalışmaların yoğun geçtiğini ifade eden Yıldırım, "İlk güne oranla üzerine fazla şey kattık. Biz bu sezona Avrupa maçlarından dolayı erken başlamış ve erken form tutmuştuk. Dolayısıyla sezon ortasında erken düşüş yaşadık. Şu Anda ise her ekip benzer fiziki durumla başlayacak" dedi.

Korona virüs sürecinde ülke olarak manâlı bir sınav verdiğimizi belirten deneyimli futbolcu, "Şu lahza ülke olarak yapacağımız en manâlı şey kendimizi izole etmeye devam etmek. Bu sürecin sonunun ülkemiz namına hoş olacağını düşünüyorum. Biraz daha sabır, inşallah bu işin sonuna geldik" şeklinde konuştu.

"İlk güne oranla üzerine çok şey kattık"

Murat Şimşek, takımın durumuyla ilgili yaptığı değerlendirmede ise, "Ligin iki ikinci yarısında büyük bir düşüş yaşadık. Futbolcular olarak bu düşüşün önlemek için elimizden geleni yaptık, ama ara sıra futbolda bu cins süreçler yaşanabiliyor. Bağlı burada emin bizim de hatalarımız yanlışlarımız olmuştur. Şu an çalışmalarımız epeyce yoğun geçiyor. İlk güne oranla üstüne fazla şey kattık. Biz bu sezona Avrupa maçlarından dolayı erken başlamış ve erken form tutmuştuk. Dolayısıyla sezon ortasında erken düşüş yaşadık. Derhal ise her ekip benzer bedensel durumla başlayacak. Kalan son 8 haftada lig daha bambaşka bir şekil alabilir. Emrindeki havaların ısınmasıyla birlikte antrenmanlar daha sıkıcı bir ışık halkası geldi. Fakat yoğun çalışmamızın mükafatını alacağımıza inanıyorum" ifadelerini kullandı.

Mehmet Türel

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER