TFF'den çok sert İzlanda açıklaması! 'Irkçılık...'

İzlanda'nın başkenti Reykjavik'te basın mensuplarına konuşan Özdemir şu ifadeleri kullandı:     "Biz burada bir misafirperverlik bekliyorduk.

TFF'den çok sert İzlanda açıklaması! 'Irkçılık...'

İzlanda'nın başkenti Reykjavik'te basın mensuplarına konuşan Özdemir şu ifadeleri kullandı:

 

 

"Biz burada bir misafirperverlik bekliyorduk. Maalesef, hiç ummadığımız şekilde, bütün futbolcularımızın şahsi eşyaları inanılmaz titizlikle aranarak çok zaman kaybettik. Bizim ülkemize geldiklerinde büyük misafirperverlikle karşılıyoruz. Biz bu muameleye layık değildik, UEFA'ya göre de bunun böyle olmaması gerekiyordu. Türkiye Cumhuriyeti bize sahip çıktı. Sayın Cumhurbaşkanımız telefonla aradı ve gerekli tepkiyi koyacağımızı ifade etti. Geçmiş olsun dileklerini iletti."

"IRKÇILIĞA GİDEN BİR OLAY..."

 

 

"Türkiye Cumhuriyeti, Türk halkı bu işe çok büyük tepki koydu. Umarız ki bu olay futbolcularımız üzerinde müspet bir etki yaratsın ve kabul edemeyeceğimiz bu olaya sahada tepki koysunlar ve başarımızın devam ettiğini görelim. Basit bir olay değil, siyasi tarafı olduğunu büyükelçiliğimiz bize anlattı. Bu ırkçılığa giden bir olay. Gerçekten çok çirkin bir olay, büyük bir protesto ile bunu karşılayacağız ve bunun karşılığını vereceğimizi hatırlatmak istiyorum."

YARDIMCI: UEFA'YA GENİŞ BİR RAPOR VERECEĞİZ

 TFF Yönetim Kurulu Üyesi ve UEFA Ulusal Federasyonlar Komitesi Başkanı Servet Yardımcı ise "Bu karşılamayı UEFA ile görüştüm, onlar da bundan rahatsız. Araştıracaklarını, tasvip etmediklerini söylediler. Geniş raporumuzu UEFA'ya göndereceğiz ve bu işin daha ileri safhalarda araştırılmasını isteyeceğiz. Gunnarsson'un verdiği çok yanlış bir bilgi, hiç alakası yok. Konya'da böyle bir karşılama olması mümkün değil. İzlanda Futbol Federasyonu ile yakın ilişkilerimiz var. Onları her zaman iyi ağırladık." sözlerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER