Yenişehir Belediyesi Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri devam ediyor

Mersin’in merkez ilçe Yenişehir Belediyesi, her yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında Avrupa çapında düzenlenen Avrupa Hareketlilik Haftası çerçevesinde 16 Eylül tarihinden başlamak üzere zumba, okçuluk ve bisikletli ulaşım etkinlikleri düzenledi.

Yenişehir Belediyesi Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri devam ediyor

Mersin’in merkez ilçe Yenişehir Belediyesi, her yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında Avrupa çapında düzenlenen Avrupa Hareketlilik Haftası çerçevesinde 16 Eylül tarihinden başlamak üzere zumba, okçuluk ve bisikletli ulaşım etkinlikleri düzenledi. Yenişehir Belediyesi personeli de fosil enerjiden uzaklaşmak ve karbon ayak izini azaltmak için işe bisikletle geldi.“Hep birlikte küçük adımlar atarak büyük değişiklikler yapabiliriz.”


Yönetim anlayışlarını oluşturan 6 temel ilkeden biri olan ’hareket’ ilkesine dikkat çeken Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “Göreve geldiğimizde yönetim anlayışımızı 6 temel ilke üzerine kurduk. Birinci ilkemiz hareket ilkesiydi. 4 yılı aşkın süredir birçok alanda sağlıklı hareketliliği sağlamak amacıyla etkinlikler düzenledik, eğitimler verdik. Avrupa Hareketlilik Haftasını da çok önemsiyoruz. Bu hafta boyunca çeşitli etkinliklerle, toplumumuzu sürdürülebilir ulaşımın önemine daha fazla dikkat çekmeye çalışacağız. Temiz bir çevre oluşturmak amacıyla farkındalık oluşturacak etkinlikler düzenlemeye devam edeceğiz. Hep birlikte küçük adımlar atarak büyük değişiklikler yapabiliriz” diye konuştu.


Yenişehir Belediyesi, Avrupa Hareketlilik Haftası bünyesinde ekolojik duyarlılık ve sürdürebilir hareketliliği sağlamak amacıyla da hafta çerçevesinde 19 Eylül Salı günü saat 17.30’da Gelincik Tepesinde doğa yürüyüşü, 20 Eylül Çarşamba saat 08.30’da belediyenin ana hizmet binası önünde sabah egzersizi, 21 Eylül Perşembe saat 13.00’te Soli Pompeiopolis ve Yenişehir Belediyesi arasında bisiklet turu, 22 Eylül Cuma saat 17.00’de ise denizaltı temizliği etkinlikleri düzenleyecek.Yenişehir Belediyesi Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri devam ediyor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER