Yaşlanma karşıtı makyaj hileleri

Yaşlanma karşıtı makyaj hileleri

Yaşlanma karşıtı makyaj hileleri

Gençleşmek için estetik veya dolgu yaptırmak zorunda değilsiniz. Sizin için hazırladığımız birkaç makyaj hilesiyle cildinizi daha pürüzsüz, ince ve genç görünmesini sağlayabilirsiniz.  


İşte antiaging makyaj ve püf noktaları... 

 


ELMACIK KEMİKLERİNİZİ BELİRGİNLEŞTİRİN!

Elmacık kemiklerinizi belirginleştirmek için yanaklarınızı içe doğru çekin. Bronzlaştırıcıyı içe göçen alandan uygulamaya başlayarak saç diplerinize kadar çekin. Kesinlike simli ve ışıltılı aydınlatıcılardan uzak durun.  


Krem formda bir ürün kullanıyorsanız makyaj süngeri ile, pudra formunda kullanacaksanız da büyük allık fırçalarını tercih etmelisiniz. 


YÜZ KALDIRMA EFEKTİ YARATIN!

Öncelikle doğru fondöteni tercih ettiğinizden emin olun. Fondöteni uygulamaya yüzünüzün ortasından başlayarak dışa doğru devam edin. 

 


Kontür ve aydınlatıcı bir arada olan stickleri deneyebilir veya pudra formda olan ürünleri de tercih edebilirsiniz. 

 


BURNUNUZU BELİRGİNLEŞTİRİN!

Burnunuzun tam ortasından başlayarak aydınlatıcı ile düz bir çizgi çekin. Burnunuzun her iki yanına bronzlaştırıcıyla paralel çizgiler çekerek burnunuzu daha da belirginleştirebilirsiniz. 

 


Gözlerinizi belirginleştirin!

Üst kirpik diplerinize kahverengi eyeliner uygulayarak, gözlerinizi olduğundan daha büyük gösterebilirsiniz. Ayrıca kahverengi eyeliner, siyah renk kadar keskin durmayacak. 

 


Gözlerinize canlılık vermek adına rimel sürün. Rimeli özellikle en dıştaki kirpiklere bol sürerek bu canlılığı sağlayabilirsiniz.  


DUDAKLARINIZI ŞİŞİRİN!

Öncelikle dudaklarınıza dolgunluk veren dudak kremi veya serum sürerek başlamalısınız. Dudakla burun arasındaki çukur kısma kapatıcı uyguladıktan sonra dudak kalemiyle çizgi çekin. Sürdükten sonra parmak uçlarınızla iyice yedirin.  


Alt dudağınızın ortasına dudak parlatıcısı sürerek, dudaklarınıza Angelina Jolie efekti verin. Böylelikle dudaklarınız olduğundan daha güzel görünecek. 

 


Dikkat etmeniz gereken önemli şeylerden birisi de dudaklarınızın mat görünmesidir. Böylelikle dudaklarınız hem doğal görünür hem de ışığı daha az yansıtırlar. Renk olarak mercan rengi veya aşırıya kaçmayan kırmızı tonlarını kullanabilirsiniz.

 


Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2017, 22:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER