Bakan Koca tablo ile birlikte açıkladı: Yeni varyant Türkiye'de görüldü mü?

27 Kasım 2021 Cumartesi verilerine göre Türkiye'de son 24 saatte Kovid-19'dan kaç kişi vefat etti? Korona virüs vaka sayısı ne kadar oldu? Türkiye'de Kovid-19 aşılama rakamlarında son durum ne?  Sağlık Bakanlığı Türkiye'nin Günlük Kovid-19 tablosunu duyurdu. Sağlık Bakanı Fa.

Bakan Koca tablo ile birlikte açıkladı: Yeni varyant Türkiye'de görüldü mü?

27 Kasım 2021 Cumartesi verilerine göre Türkiye'de son 24 saatte Kovid-19'dan kaç kişi vefat etti? Korona virüs vaka sayısı ne kadar oldu? Türkiye'de Kovid-19 aşılama rakamlarında son durum ne? 

Sağlık Bakanlığı Türkiye'nin Günlük Kovid-19 tablosunu duyurdu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son tabloyu sosyal medyadan yorumladı. 

Bakan Koca; "Farklı ülkelerde ortaya çıkan varyantlara bağlı gelişmeleri izliyor ve ülkemizin dışarıyla teması konusunda önlem alıyoruz. Gündemde olan Nu (omicron) varyantına karşı en erken önlem alan ülkelerdeniz. Türkiye'de en yaygın varyant Delta varyantıdır. Nu varyantına rastlanmamıştır" ifadelerini kullandı.

Türkiye'de son 24 saatte 358 bin 274 Kovid-19 testi yapıldı, 23 bin 759 kişinin testi pozitif çıktı, 192 kişi yaşamını yitirdi.

AŞILAMADA İLK SIRADA ORDU VAR

Verilerde, aşılamada önde giden illere de yer verildi. Bakanlığın tablosuna göre Türkiye’de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Ordu'yu Osmaniye, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Zonguldak ve Burdur takip etti.

EN DÜŞÜK AŞILAMA ŞANLIURFA'DA

Bakanlığın tablosuna göre Türkiye’de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Şanlıurfa'yı sırasıyla Batman, Siirt, Diyarbakır, Muş, Bingöl, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Bayburt takip etti.

DÜN VAKA VE VEFAT SAYISI KAÇTI?

Bakanlığın 24 Kasım verilerine göre, dün 361 bin 229 test yapılmıştı. Dün, 24 bin 2 vaka tespit edilirken, 201 kişi hayatını kaybetmiş ve 25 bin 341 kişi sağlığına kavuşmuştu.

 

 

 

 

Bilim dünyası endişeli: En çok mutasyona uğramış Nu varyantı tespit edildi

 

.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER