10 yıl daha BlackBerry

10 yıl daha BlackBerry

10 yıl daha BlackBerry

BlackBerry CEO'su John Chen, 2023 Kasım tarihine kadar firmadaki görevine devam etmesini sağlayacak yeni anlaşmayı imzaladı. Chen, Kanadalı üreticinin liderlik koltuğuna 2013 Kasım tarihinde, zorlu bir dönem sırasında geçmişti.  Bir zamanlar akıllı telefon piyasasının lideri olan ve en üst noktasında, 2011 finansal yılında 52.3 milyon cihaz satan firmanın teknolojisi tüm kurumlar için aranan standarttı.

Ancak firma, artan talepler ile başa çıkamazken Apple ve Android üreticileri güvenlik ve yönetim özellikleri olarak BlackBerry'yi yakalamayı başardılar. Ayrıca yayımlandığında eleştirmenler tarafından beğenilen ancak sürekli olarak ertelenerek 2013 yılında ancak sunulan BlackBerry 10 işletim sistemi de beklenen etkiyi yaratamadı.

Chen, yönetime geçmesinin ardından güvenlik, hizmetler (BlackBerry Enterprise Service [BES] ve BlackBerry Messenger [BBM] gibi) ve QNX tarafından güçlendirilen dahili yazılımları firmanın ana stratejisi haline getirdi.

Firma, acı verici bir küçülmenin ardından donanım alanından çekilmiş olsa da BlackBerry yönetim kurulu geçtiğimiz beş yılın iyi geçtiğini düşünüyor ve firmanın geleceğinden umutlu gözüküyor...

Önceki HaberYayalarla Konuşan Otonom Arabalar mı Geliyor? Sonraki HaberDünya Kupası'nda VAR Kullanılacak!
Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2018, 21:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER