Bitdefender ve Crypttech el sıkıştı

Bitdefender ve Crypttech el sıkıştı

Bitdefender ve Crypttech el sıkıştı

Şirketler için geliştirilen güvenlik çözümlerinin her geçen gün artması, oluşacak herhangi bir siber tehdidin takibini de zorlaştırıyor. Bu nedenle IT ve bilgi güvenliği departmanları, kurumsal siber güvenliğe dair tüm çözümleri artık tek bir portaldan görmek istiyor. Şirketlerin IT ve bilişim güvenliği departmanlarını ekstra bir iş yükünden kurtarmayı hedefleyen global güvenlik yazılımları şirketi Bitdefender Antivirüs, CRYPTTECH ile geliştirdiği iş ortaklığı sayesinde artık izleme ve raporlama işlemleri bir arada sunacak.

Fiziksel uç noktalara, mobil aygıtlara, özel sanal makinelere, genel buluta ve exchange posta sunucularına güvenlik hizmetleri sunmak için geliştirilen iş güvenliği çözümü Bitdefender GravityZone, herhangi bir yerde ve herhangi bir sayıda uç nokta için güvenlik ilkelerini uygulama, yönetme ve dağıtma için tek bir nokta sağlıyor. GravityZone'nin akıllı güvenlik ajanı, ana makine üzerine kurulum sırasında en iyi forma kendini yapılandırmak için değerlendirme yapıyor ve uç nokta erişilebilirlik durumuna göre davranışlarını uyarlıyor.

Makine öğrenimi yöntemlerini kullanarak benzersiz korelasyon özellikleri ile tehditlerin algılanması için en stratejik ürünlerden biri haline gelen CRYPTTECH'in CRYPTOSIM ürünü, tüm logları toplayarak otomatik olarak ilişkilendiriyor, davranış farklarını, anomalileri ve APT adı verilen gelişmiş kalıcı tehditleri algılayabiliyor. Yaptığı ilişkilendirmeler sonucunda varlık, öncelik ve güvenilirlik değerlerini hesaplayarak, olaylar ve vakalar için toplam risk değeri oluşturuyor ve buna göre güvenlik birimlerine bildirimler yapıyor.

"Yaptığımız iş ortaklığı sayesinde artık CRYPTOSIM ve GravityZone çözümleri entegre olarak çalışabilecek." diyen Bitdefender Türkiye Teknik Müdürü Yunus Benli, "Firewall, mail gateway, antivirüs, back-up yedekleme, NAC cihazı ve hotspot çözümlerinin teker teker kontrolü her geçen gün zorlaştığı için IT departmanları artık bu gibi işlemlerin tamamını tek bir portaldan görmek istiyor. Hali hazırda büyük firmaların bir çoğunun kullandığı CRYPTOSIM ile gerçekleştirdiğimiz entegrasyon sayesinde kullanıcılar, bu iki çözümü eşleştirebilecekler." ifadelerinde bulunuyor.

Bitdefender Türkiye ve CRYPTTECH'in geliştirdiği iş ortaklığı ile CRYPTOSIM kullanan IT departmanları eğer uç nokta çözümü olarak GravityZone'yi kullanıyorlar ise yapılan entegrasyon sayesinde ekstra bir iş yükünden kurtularak izleme ve raporlama işlemlerinin tamamını tek bir portaldan görebilecekler.

Önceki HaberHatalar iPhone X Reklamına Bile Sızdı! Sonraki HaberAndroid Uygulamalarını Kurmadan Deneyin!
Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2018, 13:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER