Galaxy Note9 nasıl tasarlandı?

Galaxy Note9 nasıl tasarlandı?

Galaxy Note9 nasıl tasarlandı?

Note ailesinin son üyesi Galaxy Note9, ilk kez uzaktan kontrol özelliğine sahip S Pen'i ile kullanım kolaylığı sağlarken; incelikle tasarlanmış ekranı ve çerçevesiyle göze de hitap ediyor. Galaxy Note9, farklı renk seçenekleri ve aksesuarları sayesinde kullanıcının kendi tercihlerini telefonuna yansıtmasına imkan sağlıyor.

Ücretsiz hosting: Bir aylık ücretsiz hosting fırsatını yakalayın!

İkonik Bir Tasarım

201809071455118085.jpgİkonik Bir Tasarım

Samsung'un akıllı telefonda yeni bir dönem açan Sonsuz Ekran'ı, pürüzsüz yapısı ve büyüleyici görünümüyle tanınıyor. Galaxy Note9'un 6.4 inçlik Quad HD+ Super AMOLED Sonsuz Ekranı serinin bugüne kadarki en büyük ekranı olarak iş, oyun ve diğer ihtiyaçlar için kusursuz bir deneyim sağlıyor.

Galaxy Note9'un tasarımı sürecinde ekran köşelerindeki yuvarlaklığı en aza indiren Samsung, neredeyse sıfıra yakın çerçeve kenarlarına da iris sensörünü gizleyecek şekilde rafine hale getirdi. Koyu siyah renge sahip ekran, cihaz kapalı olduğunda çerçeve kenarlarının siyah rengiyle ayırt edilmesi zor bir bütünlük oluşturarak telefonun genel estetik görünümünü zenginleştiriyor. Yeniden tasarlanan ve cihazın rengiyle daha uyumlu hale gelen kamera yuvası ve parmak izi okuyucusu da tasarımla ilgili dikkat çeken diğer özellikler olarak öne çıkıyor.

Göz Alıcı S Pen

2018090714543179785.jpgGöz Alıcı S Pen

Note serisinin farklılaştırıcı özelliği haline gelen S Pen, her yeni Note ile birlikte yeni yetenekler kazanmıştı. Samsung yetkilileri, Galaxy Note9'u tasarlarken S Pen'in özgürleştirici yönlerini bir üst seviyeye taşıyacak ve onu Bluetooth desteği ve kendi bağımsız fonksiyonlarıyla birlikte bir araçtan ziyade başlı başına bir cihaza dönüştürecek geliştirmelere odaklandı.

Galaxy Note9 gibi, yeni S Pen'ler de farklı renklerle kullanıcıların beğenisine sunuldu. Her modelin S Pen'i diğer Galaxy Note9 modelleriyle uyumlu olduğu için S Pen'inizi kendi stilinizi yansıttığını düşündüğünüz başka bir renkle kolayca değiştirmeniz mümkün oldu.

S Pen'in mobil deneyimde ortaya çıkarttığı eşsiz değeri temsil etmek amacıyla Galaxy Note9'un kutu tasarımı da yenilendi. Öncekli Note'lara ait kutularda cihazların geleneksel logosu yer almaktayken, Galaxy Note9 kutusunda S Pen'in kendi fotoğrafı bulunuyor. Bu değişiklik Note serisinin bir sembolü haline gelen ve Note9'a has tutkulu bir kullanıcı kitlesi oluşturan S Pen'in onuruna yapıldı.

Dia-Kesim Tekniği ile Daha Rafine Bir Çerçeve

Galaxy Note9'u elinize aldığınızda fark edeceğiniz şeylerden ilki, telefonun elinize çok rahat oturması olacak. Akıllı telefonun konforlu kenarları hem estetiğin hem de kullanışlılığın odak noktasına alındığı çerçeve tasarımının bir sonucu.

Metal çerçeve; pürüzsüz, parlak yüzeylerle tasarım detaylarını ortaya çıkarmayı amaçlayan, hızlı-dönüşlü yapay bir elmas aracın kullanıldığı Dia-kesim tekniğiyle işlendi. Bu süreç cihazın ön ve arkasına taşan çerçeve yüzeylerinin konikleştirilmesini ve genellikle kullanıcının avuç içine denk gelen orta kısmın dikkatlice yuvarlaklaştırılmasını içeriyor. Çerçevenin konikleştirilen kısımları parlak, yuvarlak kısımları ise mat bir dokuya sahip.

Ortaya çıkan ince ve göz alıcı çerçeve ise Galaxy Note9'un üstün kalite tasarım unsurlarını tamamlayan parlak ve mat uçların karşılıklı uyumunu temsil ediyor.

Olağanüstü Aksesuarlar

2018090714552633085.jpgOlağanüstü Aksesuarlar

Galaxy Note9'un aksesuarları arasında kullanıcılara akıllı telefonlarının estetiğini istedikleri gibi kişiselleştirme imkânı sunan çeşitli stil sahibi kılıf tasarımları yer alıyor.

Galaxy Note9 uyumlu aksesuarlar arasında Samsung'un yeni İkili Kablosuz Hızlı Şarj cihazı da bulunuyor. Kablosuz Hızlı Şarj Standı ile Kablosuz Hızlı Şarj Pedinin bir bileşimi olan İkili Kablosuz Hızlı Şarj Cihazı, kullanıcıların telefonlarını uyumlu başka telefon veya giyilebilir cihaz ile birlikte şarj etmesine imkan veriyor. Şarj cihazı cihazınızı şarj etmek istediğiniz her seferde kablo kalabalığıyla boğuşma sıkıntısına son verirken, stand fonksiyonu ile telefon ekranınıza rahatça erişmenizi sağlıyor. İkili Kablosuz Hızlı Şarj cihazı aynı anda iki telefonu veya telefon ile akıllı saati aynı anda şarj etmeye imkan sunuyor.

Önceki HaberTwitter gölge engellerin algoritmasını değiştirdi  
Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2018, 19:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER