Google'dan önemli yenilik

Google'da arama yaptığınızda, aramanızla en alakalı bir sonucun, içeriğiyle birlikte bir kutu içerisinde gösterildiğini görmüşsünüzdür.

Google'dan önemli yenilik

Google'da arama yaptığınızda, aramanızla en alakalı bir sonucun, içeriğiyle birlikte bir kutu içerisinde gösterildiğini görmüşsünüzdür. Google'ın "snippet" dediği bu bilgi parçacıklarının arka planındaki algoritmada büyük bir değişiklik yapıldığı duyuruldu.

Black Shark 2 Pro tanıtıldı 2019080212060625172.jpg Google'ın

Değişikliğin amacı, zamanla değişen bilgilerle ilgili yaptığınız aramalarda, size en güncel bilgiyi vermek. Örneğin kurban bayramının ne zaman olduğunu sorduğunuzda, internetten 2019'un kurban bayramının tarihlerinin bulunup, gösterilmesi gibi. Şimdiye kadar bazı aramalar, size güncel bilgileri getirse de, bazıları getirmiyordu. Bunun nedeni, yaptığınız aramanın sonucunun zamana göre değişiklik gösterip göstermeyeceğinin algılanmaması idi.

Yeni algoritma, Google'ın zaman içinde değişebilen bilgileri algılamasını kolaylaştırıyor. Bu sayede arama sonuçlarında daha işe yarar bilgiler görmeniz amaçlanıyor.

Önceki Haber200 Bin Mağdura Çözüm Oldu  
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER