kiralık bahis sitesi istanbul protez saç

ISS operasyonları sürecek!

Avrupa Uzay Ajansı (ESA), Airbus ile Milletlerarası Uzay istasyonundaki (ISS) operasyonun ve Avrupalı bileşenlerinin kullanılmaya devam etmesini kapsayan yıllık yenileme anlaşması imzaladı.

ISS operasyonları sürecek!

Avrupa Uzay Ajansı (ESA), Airbus ile Milletlerarası Uzay istasyonundaki (ISS) operasyonun ve Avrupalı bileşenlerinin kullanılmaya devam etmesini kapsayan yıllık yenileme anlaşması imzaladı. Kontrat, yaklaşık 16 milyon Avro değerindedir.

ISS üzerinde araştırma yapan astronotlar için, bütün sistemlerin güvenilir bir şekilde çalışması hayati tartı taşır. ESA liderliğindeki uluslararası bir takım, Avrupa Columbus modülündeki hayat yardım sistemlerinin, zorlama kaynağının, uçuş teftiş sistemlerinin, laboratuvar ekipmanlarının ve deneyde kullanılan malzemelerin sürükleyici çalışmasından sorumludur.

2020 yılı sonuna kadar geçerliliğini sürdürecek olan ESA ve Airbus arasındaki uzlaşma, aşağıdaki maddeleri içermektedir:

Operasyonlar esnasında destek, örneğin deneyleri hazırlama ve yürütme, mühendislik desteği sağlama ISS yüklerinin entegrasyonu da dahil almak üzere ISS misyonlarının hazırlanması Sistemlerin bakımı, onarımı ve geliştirilmesi Yazılımın bakımı ve geliştirilmesi

Airbus Uzay Araştırmaları Başkanı Andreas Hammer, "Ekibimize ve yaptığımız işe duydukları güvenden dolayı ESA'ya teşekkürlerimizi sunarız. Çoğu ülke arasındaki barışçıl işbirliğinin epitomisi olan ISS, 20 yıldır düşük Dünya yörüngesinde insanlığın karakolu olarak hizmet etti. Bu işe kendini adamış sistem uzmanlarımız, istasyondaki astronotların, yaşamak ve amaçlamak için tehlikesiz bir ortama sahip olmalarını sağlayarak sıfır yerçekiminde değerli araştırmalarına devam etmelerine takviye oluyor" dedi.

ESA namına Columbus laboratuvarını, ATV nakil aracını, bir dizi deney aracını, özel uçuş ve tahsis denetleme bilgisayarlarını geliştiren ve inşa eden Airbus, insan uzay uçuşu ve ISS operasyonlarında zengin bir bilgi birikimi ve teknik uzmanlığa sahiptir.

2004'ten bu yana Airbus ESA'nın, ISS'nin Avrupalı parça ve bileşenlerinden sorumlu ortağı olmuştur. Nisan ayında, ISS, Airbus tarafından geliştirilen 'Bartolomeo' platformunun eklenmesiyle genişletildi ve bir dizi ilave potansiyel uygulama ile uzay laboratuvarındaki araştırma faaliyetlerinin dinamiğini arttırdı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER