ATATÜRK'ÜN YEĞENİYİM DEDİ, ONLARCA KİŞİYİ MİLYONLARCA DOLANDIRDI!

Atatürk'ün yeğeniyim, Recep Tayyip Erdoğan'ın danışmanıyım dedi, 35 kişiyi dolandırdığı iddia edilen Mustafa Kemal Görmüş hakkında bakanlık harekete geçti!

ATATÜRK'ÜN YEĞENİYİM DEDİ, ONLARCA KİŞİYİ MİLYONLARCA DOLANDIRDI!

İstanbul Kadıköy ilçesinde kendini holding patronu olarak tanıtan Mustafa Kemal Görmüş,  vatandaşlardan yüksek kar vaadiyle para toplayarak milyonlarca lira dolandırıcılık yaptığı iddia edildi.

LÜKS OTELLERİN LOBİLERİNDE TOPLANTI YAPIYOR

İddialara göre Görmüş, lüks otellerin lobilerinde toplantılarını yapıp kendi hayatını lüks gösteriyordu. Mağdurların bir çoğunun kadın olması gözlerden kaçmadı.

PARAVAN ŞİRKETLER KURUP MİLYONLARCA LİRA DOLANDIRDI

İstanbul Anadolu yakasında mağdurun iddialarına göre kendisinden parça parça halinde 20 milyon TL para alarak yüksek kar vaadiyle dolandırdığını iddia eden Mağdur S.B.; "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ismini kullanarak bir çok kişiyi dolandırdığına ben şahit oldum. Görmüş, sadece devlet büyüklerinin isimlerini kullanmadı Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi oğlu olduğunu söyleyerek bir çok kişiden yüksek kar vaadiyle para topladığını söyledi.

Mağdur S.B. geçtiğimiz yıl 20 yıldır çalıştığı öğretmenlik mesleğinden emekli olmuş ve kendisine 250 bin TL kıdem tazminatı ödendi.

S.B. şüpheli Mustafa Kemal Görmüş’ü tesadüfen bir arkadaş ortamında tanıdığını sohbet edip aldığı kıdem tazminatından bahsetmiş. Şüpheli Görmüş S.B.’nin güvenini kazanmak için “Ben Atatürk’ün soyundan geliyorum. Selanik’liyim annem Zübeyde hanımın öz teyze kızıdır” diyerek güvenini sağladı.

Bir sonraki görüşmesinden bahseden mağdur S.B. şüpheli Görmüş “Türkiye’nin 21 şehrinde aile şirketlerinin olduğunu, Amerika’da bulunan Rockefeller şirketinin ortağıyım” dedi.

CUMHURBAŞKANIN DANIŞMANIYIM

S.B.’nin iddialarına göre şüpheli Görmüş’ün “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın danışmanı olduğunu ve Ankara Külliyede görev aldığını” söyleyerek ve bunu her görüşmemizde dile getirdiğini söyledi.

Mağdur S.B. bu konuşmalardan sonra Görmüş’e güvenerek 1 yıllığına 250 bin TL parayı kar vaadiyle Görmüş’e teslim etti.

Geçtiğimiz Şubat ayında sözleşmenin süresinin dolmasından sonra gerçek ortaya çıktı.

35 MAĞDUR VAR

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada mağdur S.B. gibi 35 kişinin daha dolandırıldığı ortaya çıktı.

Soruşturma savcılık tarafından devam ediyor.

Kaynak Süper Kulup

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER