Jane Fonda: Hollywood'un İkonik Yıldızı

Jane Fonda, Hollywood'un ikonik yıldızı olarak tanınır. Kariyeri boyunca sayısız unutulmaz performans sergileyen Fonda, sinema dünyasında unutulmaz bir iz bırakmıştır.

Jane Fonda: Hollywood'un İkonik Yıldızı

Festivalin yarışma filmlerinden The Second Act’in galasına katılan Hollywood’un gelmiş geçmiş en büyük efsanelerinden Jane Fonda, kendisinden çok daha genç meslektaşlarından ve birbirinden güzel modellerden adeta rol çaldı. 86 yaşındaki yıldız aktris, mücevherli gümüş çiçek aplikeleriyle süslenmiş siyah takım elbisesiyle baş döndürdü. Jane Fonda bu göz alıcı takım elbisesinin üzerine omuzlarına döktüğü çarpıcı taba rengi ve siyah leopar desenli tam boy bir palto giydi.


Jane Fonda: Hollywood'un İkonik Yıldızı

Hollywood'un Parlayan Yıldızı


Hollywood'un Parlayan Yıldızı

Hollywood yıldızının gümüş rengi saçları, kendine özgü dalgalı tarzıyla yandan ayrılmıştı ve Jane Fonda siyah takımını parlak kırmızı bir rujla eşleştirdiği sade makyajıyla büyük beğeni topladı. Kırmızı halıda göründüğü anda tüm paparazzilerin fotoğrafını çekebilmek için yarışa girdiği 86 yaşındaki yıldızın yaşını bilmeyenler onun artık 90’ına merdiven dayadığını asla tahmin edemezdi. Jane Fonda da son yılların modasına uyan ve saçlarını boyatmaktan vazgeçip gri kullanan isimlerinden oldu.


Jane Fonda: Hollywood'un İkonik Yıldızı

Artık Saçını Bile Boyamıyor: Üç evlilik yapan, üç de çocuğu olan efsane yıldız akıllara en çok CNN’in kurucu ve sahibi Ted Turner’la yaptığı evlilikle kazındı. Jane Fonda 80’li yıllarda yaptığı televizyon programları ve VHS video kasetlerle ABD ve dünyada aerobik akımını da başlatan kişi olmuştu.

Hollywood'un En Büyük Efsanelerinden Birinin Kızı: Sinema oyunculuğuyla kazandığı ünü politik aktivizm için kullanan Jane Fonda uzun yıllardır insan, kadın, hayvan hakları ve savaş karşıtlığı gibi birçok alanda eylemlerde en önde yer alıyor. Hatta bu sebepten defalarca göz altında alındı, elleri kelepçelenerek tutuklandı.


Jane Fonda: Hollywood'un İkonik Yıldızı

84 Yaşında Yakalandığı Kanseri Yendi: Jane Fonda dün kırmızı halının yıldızı oldu ancak 2 sene önce tüm hayranlarını üzen bir haber vermiş bir tür kan kanseri olan Hodgkin lenfomaya yakalandığını açıklamıştı. Jane Fonda kemoterapi tedavisinin ardından kanseri yendi ve sağlığına kavuştu.


Jane Fonda: Hollywood'un İkonik Yıldızı
Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2024, 14:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER