Taş Kağıt Makas: Hayatın Oyunu Dizisi ve Baba-Otorite İlişkisi

Taş Kağıt Makas: Hayatın Oyunu dizisinde, baba-otorite ilişkisi ele alınıyor. İlginç hikayelerle dolu bu dizi, aile dinamiklerini sorguluyor ve izleyiciyi düşündürmeye davet ediyor.

Taş Kağıt Makas: Hayatın Oyunu Dizisi ve Baba-Otorite İlişkisi

Kanal D'nin MF Yapım imzalı, yönetmenliğini Yusuf Pirhasan’ın üstlendiği dizisi Taş Kağıt Makas: Hayatın Oyunu, otoriter baba baskının çocuk psikolojisi üzerindeki etkisiyle çok konuşuldu. Dizi, şimdi de "Babasını kaybeden bir çocuk bu hayatta güçlü ve başarılı olmak zorunda mıdır?" sorusunu gündeme getirdi.

Pedagog Pelin Hazer'den Açıklamalar


Pedagog Pelin Hazer'den Açıklamalar

Çok konuşulan bu konuyla ilgili olarak Pedagog Pelin Hazer, CNN Türk’e açıklamalarda bulundu. "Benlik gelişimi, benliği yönetme ve sosyal becerilerini yönetme kısmında çocuk her zaman babadan destek alan bir yerdedir. Çocuk o desteği kaybettiğinde ise sarsılır, kendini yalnız hisseder. Babanın varlığının olmadığı durumlarda hayatta daha güçlü bir pozisyona geçebilir. Hayat koşulları ile daha fazla mücadele etmek zorunda kalmak bu kişileri güçlü kılabilir" dedi.


Taş Kağıt Makas: Hayatın Oyunu Dizisi ve Baba-Otorite İlişkisi

Baba kaybının çocuk üzerindeki etkisine değinen Pelin Hazer, "Kişi yalnız başına olduğunu düşünüyorsa hayat onu güçlü kılar. Bu değişmez bir gerçek. Kişi güçlü olmak zorunda değildir ancak hayat koşulları bireyi güçlendirir" şeklinde ifade etti.

USTALARIN OYUNU… Ekin Koç, Serra Arıtürk, Ozan Güven, Hande Ataizi, Burak Yörük, Hüseyin Avni Danyal, Aytaç Uşun ve Bülent Seyran gibi başarılı oyuncuları kadrosunda buluşturan Taş Kağıt Makas: Hayatın Oyunu dizisi, yeni bölümleri ile çarşamba akşamları Kanal D’de ekrana gelmeye devam edecek.

  • Milliyet
Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2024, 00:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER