Bensu Soral ilk NFT'sini beğenilere sundu

Güzel oyuncu Bensu Soral teknolojiyi ve dijital dünyayı yakından takip ettiğini ve ileride açmak istediği dijital sergi için ilk adımını böylece atmış olduğunu belirtti. NFT satış platformları sanatseverlerin eserleri dijital ortamda sahiplenebilmesini sağlıyor.

Bensu Soral ilk NFT'sini beğenilere sundu

Güzel oyuncu Bensu Soral teknolojiyi ve dijital dünyayı yakından takip ettiğini ve ileride açmak istediği dijital sergi için ilk adımını böylece atmış olduğunu belirtti.

NFT satış platformları sanatseverlerin eserleri dijital ortamda sahiplenebilmesini sağlıyor. Oyuncu Bensu Soral da ilk NFT’si olan, geçtiğimiz yıl hayata veda eden dünyaca ünlü basketbolcu Kobe Bryant’ın çizimini OpenSea adlı platformda satışa sundu.

Sanatseverlerin bu eseri sahiplenebilmesi için bu platforma üye olmaları ve Ethereum cüzdanlarına transfer yapmaları gerekiyor. Satın alma sürecinin henüz herkes tarafından keşfedilmemiş olması satış imkanını azaltsa da Bensu Soral amacının eserin satılmasından çok tüm sanatçılar için farkındalık yaratmak olduğunu belirtti.

NFT Nedir?

Değiştirilemez Token (NFT), dijital sanat veya dijital koleksiyon olarak da biliniyor. Değiştirilemez Tokenlar; bir tweeti, bir tabloyu, bir resmi, bir anı, bir gif'i, bir futbolcu kartını vb. nesneleri temsil edebilirler. Değiştirilemez bir token (NFT), her NFT'nin benzersiz bir dijital öğeyi temsil edebildiği ve bu nedenle birbirinin yerine geçemeyen, blok zinciri (blockchain) adı verilen bir dijital defterdeki bir veri birimidir. NFT'ler sanat, ses, video ve diğer yaratıcı çalışma biçimleri gibi dijital dosyaları temsil edebilir. NFT’ye sahip olan kişi dijital ortamda eserin orijinalinin sahibi konumuna geçer.

NFT satın almaktaki mantık fiziksel bir tablo almaktan farksızdır: Ürünün orijinaline sahip olup tutmak veya değerlendiğinde tekrar satmak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER