BioNTech Kurucuları Özlem Türeci ve Uğur Şahin: 'İnsan Ömrü Uzatılabilir'

Kovid-19 aşısının mucidi Türk bilim insanları ve BioNTech’in kurucuları Özlem Türeci ve Uğur Şahin, Axel Springer CEO'su Matthias Döpfner ile Kovid-19 aşısı, kanserle nasıl mücadele etmeyi planladıkları ve diğer konular üzerine bir röportaj gerçekleştirdi. Röportajda bili.

BioNTech Kurucuları Özlem Türeci ve Uğur Şahin: 'İnsan Ömrü Uzatılabilir'

Kovid-19 aşısının mucidi Türk bilim insanları ve BioNTech’in kurucuları Özlem Türeci ve Uğur Şahin, Axel Springer CEO'su Matthias Döpfner ile Kovid-19 aşısı, kanserle nasıl mücadele etmeyi planladıkları ve diğer konular üzerine bir röportaj gerçekleştirdi. 

Röportajda bilim insanları, “Yenileyici tıp alanında pek çok araştırma halihazırda yapılıyor” derken “Köpeklerin sadece 14 yaşına kadar yaşamalarının ikna edici bir nedeni yok. Prensip olarak, tedaviler yoluyla insanların yaşam süresinin önemli ölçüde uzatılması biyolojik olarak düşünülebilir” ifadelerini kullandı

s-510f0fd35586505e7331c939186961eb1631f6
NTV'de yer alan habere göre, koronavirüse karşı geliştirdikleri aşı ile dünya çapında bir üne sahip olan Türk bilim insanları Uğur Şahin ve Özlem Türeci, Avrupa'nın en büyük dijital yayın organı Axel Springer’in CEO’su Matthias Döpfner’a konuştu.

'Tedavi edilecek kanserler olacak.'

s-7cd036fcc56d20c909302e9a8df389a8f8521f
Kansere karşı geliştirilebilecek aşılar ve tedaviler üzerine açıklamalarda bulunan bilim insanları, “İnsanlar 100 yıl sonra size dönüp baktığında, Covid-19 aşısının ilk mucidi olarak mı hatırlanmak istersiniz yoksa kansere karşı en başarılı kişiler olarak mı” sorusuna Türeci, ”Kanser tedavilerinin meyve vermesini umuyoruz. Kanser bir salgın kadar kötüdür, ancak bunun bilincinde değiliz” derken “Kanser sonunda tamamen yenilecek mi?” sorusuna Türeci, ” Sonunda tedavi edilebilecek kanserler olacak” şeklinde cevap verdi.

'Yaşam süresi uzatılabilir...'

s-44f240b4b7e026cccba6a33812a551dfff553a
Kanser açıklamalarından sonra “İnsanlar ne kadar yaşayabilecek?” sorusuna ise Uğur Şahin, “Prensip olarak, tedaviler yoluyla insanların yaşam süresinin önemli ölçüde uzatılması biyolojik olarak zaten düşünülebilir” derken Türeci, “Bu konuyla ilgili, örneğin yenileyici tıp alanında pek çok araştırma halihazırda yapılıyor” şeklinde konuştu. Dolar 8 Liranın Üzerini Test Etti - Akit Gazetesi Bildiğiniz Gibi: 'Hilafetin Yeniden Tesisi Hayal Değil' - Cenaze Namazında ve AKP Kongrelerinde Yayılmayan Koronavirüs’ün Yayıldığı 5 Yer
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER