Melike Öcalan: "Mehmet Ali Erbil’in sözleri komik değil"

“İSTEMEDİĞİM BİR DURUMUN İÇİNDE KALDIM” Bugün TV8'de ekrana gelen ‘Müge ve Gülşen'le 2.

Melike Öcalan:

“İSTEMEDİĞİM BİR DURUMUN İÇİNDE KALDIM”

Bugün TV8'de ekrana gelen ‘Müge ve Gülşen'le 2. Sayfa’ programına telefonla bağlanan Melike Öcalan, Mehmet Ali Erbil’in sözleri için şunları söyledi:

“Çok sevdiğimiz, değerli bir abimizin ödül gecesinde böyle bir şeyin konuşuluyor olması can sıkıcı. Küçük yaşlardan beri sektördeyim ve içinde yer almak istemediğim bir durumun içinde kaldım. Üzücü bir şey. Konu farklı yerlere gidecek diye sakin kalmaya çalıştım.

 

“TERAZİNİN KANTARI BAYAĞI BİR KAÇMIŞ”

Burada can sıkıcı olan durum şu; ben onu meslek büyüğü olarak sahneye davet ettiğim bir kadının sadece başarısıyla, donanımıyla bir yerlere gelmiş olmasına şaşırması. Aydın diyebileceğimiz, tiyatro eğitimi almış birinin bu duruma şaşırıyor olması geldiğimiz noktada çok üzücü. Bizlere örnek olması gerekiyor.

Bir kadının erkeğin eli değmeden bir yerlere gelebilmesine şaşırılması gerçekten çok üzücü. Mehmet Ali Erbil geceden sonra beni aramadı. Türk kadını bu psikolojik şiddeti çok uzun yıllardır yaşıyor. Şaka denilen şey komik olur ama Mehmet Ali Erbil’in sözleri komik değil. Burada terazinin kantarı bayağı bir kaçmış.

20 yıldır böyle bir şeyle karşı karşıya kalmamıştım. Hayatım boyunca profesyonel olmaya çalıştım ama Mehmet Ali Erbil ile mümkün olduğu kadar yan yana gelmek istemem. Zaten sözlerinin devamında kendisi de doğru olmadığını söyledi. Hiçbir kadın meslektaşımın böyle bir yaşamasını istemem. Tanımadığım takipçilerimin beni desteklemesi çok duygulandırdı.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER