Tamer Karadağlı şimdi de Merve Dizdar'ı hedef aldı

Merve Dizdar’ın Cannes Film Festivali’nde yaptığı konuşmanın yankıları sürüyor.

Tamer Karadağlı şimdi de Merve Dizdar'ı hedef aldı

Merve Dizdar’ın Cannes Film Festivali’nde yaptığı konuşmanın yankıları sürüyor. Dizdar, konuşmasında “Bu ödülü kendisine layık görülenlere boyun eğmeyip eyleme geçen ve bu uğurda her şeyi göze alan ve ne olursa olsun umut etmekten vazgeçmeyen kız kardeşlerim ve Türkiye’de hak ettiği güzel günleri yaşamayı bekleyen tüm mücadeleci ruhlara armağan ediyorum” demişti.

Birsen Altuntaş'ın haberine göre konuşma bir kesimi rahatsız etti ve en mutlu gününde ünlü oyuncunun adına Masumlar Apartmanı dizisinde hayat verdiği Gülben’e ablası Safiye’nin laktığı “sidikli” lakabıyla etiketler açılıp hakkında binlerce hakaret mesajı yazıldı.

Son olarak bu tartışmaya TRT’nin dijital kanalı tabii’ye “Serhat” adlı dizi çeken Tamer Karadağlı da katıldı.

Ünlü oyuncu önce Merve Dizdar’ı tebrik etti ve ardından konuşmasını eleştirdiği şu yazıyı kaleme aldı: 

“Merve Dizdar’ı aldığı ödülden dolayı yürekten kutluyorum. Çok büyük bir başarı. Gerçekten hem bir meslektaşı olarak hem de bir Türk vatandaşı olarak inanılmaz gurur duydum. Göğsüm kabardı. Amaaa… konuşması için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Kendisi Fransa’nın yıllarca işgal ettiği Cezayir için de aynı şeyleri düşünüyor mu?

Cezayirli kızlardeşleri için de geçerlimi söyledikleri? Ya da çocukları zorla dağa kaçırılmış Diyarbakır Anneleri için geçerli mi söyledikleri? Yurtdışında böyle bir ödül alırken onu bu ödüle taşıyan bu ülkenin okulları, bu ülkenin televizyon kanalları…

Hele ki en popüler işi TRT’de yayınlanan dizisi… Şimdi en popüler işini devletin kanalında yapıp, milyonların kalbini kazanıp, para kazanıp, sonra yurtdışında böyle önemli bir ödül alıp, devletini, ülkesini ilk fırsatta şikayet etmesi bana doğru gelmiyor.. Ama yiğidi öldür, hakkını yeme.. Göstermiş olduğu oyunculuk başarısından dolayı kendisini bir kez daha yürekten kutluyorum…”

Tamer Karadağlı benzer bir tartışmaya geçen yıllarda Altın Portakal alan Nihal Yalçın’la da yaşamıştı.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER