kiralık bahis sitesi istanbul protez saç

ABD'de 8 Yaşındaki Çocuğa Yanlışlıkla Kovid-19 Aşısı Yapıldı!

ABD'nin Teksas eyaletinde 'personel hatası' nedeniyle 8 yaşındaki çocuğa Kovid-19 aşısı yapıldı. Independent Türkçe'nin aktardığına göre baba, oğlu için Dallas şehrindeki Grand Prairie bölgesinde yer alan aşılama merkezinden çevrimiçi randevu aldı.Çocuk sağlığı uzma.

ABD'de 8 Yaşındaki Çocuğa Yanlışlıkla Kovid-19 Aşısı Yapıldı!

ABD'nin Teksas eyaletinde 'personel hatası' nedeniyle 8 yaşındaki çocuğa Kovid-19 aşısı yapıldı.

s-4a42751fe3e87fb9928701036cd401fb407a44
Independent Türkçe'nin aktardığına göre baba, oğlu için Dallas şehrindeki Grand Prairie bölgesinde yer alan aşılama merkezinden çevrimiçi randevu aldı.Çocuk sağlığı uzmanı Marcial Oquendo, babanın internet sitesi üzerinden kayıt yaptırabildiği ve kendisine QR kodu verildiği için oğlunun aşılanabildiğini düşündüğünü belirtti.Grand Prairie İtfaiye Teşkilatı'nın başındaki Rober Fite, çocuğun tesiste bulunan 3 bin 800 kişiyle birlikte aşılandığını doğruladı.Fite, aşıyı yapan sağlık çalışanını tespit edip bu sorunun nasıl ortaya çıktığını araştıracaklarını söyledi.İtfaiye şefi, şöyle konuştu:
(Baba ve oğul) arabadalar, ellerinde aşı kodları var. Sağlık görevlisi de o gün diğer binlerce insana yaptığı gibi onlara da aşı uyguluyor. Çocuğun 18 yaş altı olduğunu fark etmiyor.
Fife, "Eğer bir kişi sistemden kod almışsa kimin kayıt yaptırıp kimin kayıt yaptıramayacağını anlamış olduklarını farz ediyoruz. Fakat 18 yaş altı biri nasıl sisteme kayıt olabiliyor, bununla ilgili sorularımız var tabii ki" dedi.

"Liste 50 yaş altı aşılanabilir kişilerin listesiyle karıştırılmış"

s-05cb85aa551ff85903c507427e817f089911f2
Oquendo'ysa Dallas County Tıp Birliği ve Pediatri Birliği'ne durumu haber verdiğini belirterek "Bir sonraki adımımızı planlamaya çalışıyoruz" dedi.Dallas County yargıcı Clay Jenkins, olayın "insan hatasıyla" gerçekleştiğini belirtti:
Çocuk, aşılanmaya uygun olmayan listesine alınmıştı. Personel hatası nedeniyle bu liste 50 yaş altı aşılanabilir kişilerin listesiyle karıştırılmış, 18 yaş altı kişilerin isimleri listeden çıkarılmamış.

Bu haberler de ilginizi çekebilir

İllere Göre Haftalık Vaka Sayısı Açıklandı - AKP'nin 'Darbe Çağrışımlı' Dediği 'Emekli Amiraller Bildirisi' Hakkında Soruşturma! - Korona Tedbirleri Hiçe Sayıldı: Cübbeli Ahmet'in Kızının Düğününe Çok Sayıda Kişi Katıldı
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER