AKP'li Elitaş'tan 'Lebaleb Kongre' Savunması: 'Yapılması Gerekiyordu, Yaptık'

AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş pandemi yasaklarına rağmen yapılan AKP kongreleri için "O günkü şartta yapılması gerekiyordu onu yaptık" dedi. AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş Habertürk TV'de gazeteciler Muharrem Sarıkaya ve Serap Belet'in sorularını yanıtladı. El.

AKP'li Elitaş'tan 'Lebaleb Kongre' Savunması: 'Yapılması Gerekiyordu, Yaptık'

AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş pandemi yasaklarına rağmen yapılan AKP kongreleri için "O günkü şartta yapılması gerekiyordu onu yaptık" dedi.

s-b18472be9c6f0bcacce95f81716f6ad051ec60
AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş Habertürk TV'de gazeteciler Muharrem Sarıkaya ve Serap Belet'in sorularını yanıtladı. Elitaş, salgın tedbirleri hiçe sayılarak yapılan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "lebaleb" ifadesiyle hatırlanan AKP kongrelerine ilişkin şunları söyledi:

"Salgında iyiye gidiş görmüştük"

s-8fadb1947dc5adb969791cba5deca328684c8b
"Eskiden üç dört günlük kuluçka süresindeki yayılma hızı şu anda çok hızlı bir hale geldi. Çok yüksek olduğu dediğimizde yüzde 20'lere yaklaşmıştı. Şimdi 300 bin test yapıyor, 40 bin vaka sayısı çıkıyor. Aynı oran devam ediyor. Test sayısı çoğaldığı için vaka sayısı da çok çıkıyor. Şu anda demek ki 500 civarında taşıyıcı insan var. Onun için kapanmaya ihtiyacımız var. Kongreleri yaparken salgında iyiye doğru gidiş şeklinde görmüştük süreci. Kongreler öncesinde test yaptırdık. Salgında etkisi ne kadar oldu? Eleştirilebilirler. O günkü şartta yapılması gerekiyordu onu yaptık."

Salgında yapılan kongreleri AKP'liler de desteklemiyor

Araştırma: Toplumun Yüzde 79'u Pandemi Kongrelerini Doğru Bulmuyor - MetroPOLL Araştırma’nın anketine göre toplumun toplumun yüzde 79’u pandemide kongre yapılmasını doğru bulmadığını belirtti. AKP seçmeninin yüzde 68.4'ünün, ittifak ortağı MHP seçmeninin ise yüzde 77.4'ünün "lebaleb kongreleri" doğru bulmadığını söylemesi dikkat çekti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER