Balıkesir'de Deprem: AFAD'a Göre 4.6, Kandilli'ye Göre 5.0 Büyüklüğünde

Kandilli Rasathanesi'nden yapılan açıklamada, Akçaköy ilçesinde saat 23:14’te 5 büyüklüğünde, deprem meydana geldi.

Balıkesir'de Deprem: AFAD'a Göre 4.6, Kandilli'ye Göre 5.0 Büyüklüğünde

Kandilli Rasathanesi'nden yapılan açıklamada, Akçaköy ilçesinde saat 23:14’te 5 büyüklüğünde, deprem meydana geldi. AFAD bu depremin büyüklüğünü, olarak açıkladı. Deprem İstanbul, İzmir, Bursa ve Manisa'da da hissedildi. 23:24'te Balıkesir merkezde ikinci bir deprem daha meydana geldi. Bu sarsıntının büyüklüğü 4,3 olarak kaydedildi. Artçı sarsıntılar sürüyor. Altıeylül Belediye Başkanı Avcı, "Şu an için bize gelen herhangi bir olumsuzluk yok" dedi.

s-bdf34bb7a83996894a22703cbb19c14066017f
Kandilli Rasathanesi'nden yapılan açıklamada Balıkesir'in Akçaköy ilçesinde saat 23:14’te 5 büyüklüğünde, yerin 7 kilometre derinliğinde bir deprem meydana geldi. AFAD aynı depremi 4,6 olarak kaydetti. 

10 dakika sonra ikinci deprem

Saat 23:34'te Balıkesir'de bir deprem daha meydana geldi. Kandilli ve AFAD, Balıkesir merkezde meydana geldiğini bildirdiği depremin büyüklüğünü 4,3, olarak açıkladı.

Altıeylül Belediye Başkanı Avcı: Şu an için bize gelen herhangi bir olumsuzluk yok

Balıkesir'in Altıeylül ilçesinde meydana gelen 4,6 büyüklüğündeki depremde herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığı bildirildi. Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sabaha kadar teyakkuz halinde olacaklarını belirtti. Telefonla bilgi aldıklarını aktaran Avcı, "Şu an için bize gelen herhangi bir olumsuzluk yok, gerekli bütün çalışmaları yapıyoruz. Akçaköy ve Ayvacık mahallelerine yakın olduğu tahmin ediliyordu, oralarla da görüştük herhangi bir olumsuzluk olmadığı bilgisi geldi." dedi. Öte yandan deprem, Bursa, Çanakkale, Eskişehir, İzmir ve Tekirdağ'da da hissedildi.

Artçı depremler devam ediyor

Depremin ardından, 4,3 ve 4 büyüklüğünde iki ayrı artçı sarsıntı kaydedildi.Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 23.46'da üçüncü kez sarsılan Altıeylül'de 4 büyüklüğünde deprem oldu.Depremin yaklaşık 14 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlendi.Altıeylül'de saat 23.14'te 4,6, 23.24'te de 4,3 büyüklüğünde deprem kaydedilmişti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER