'Beyaz Prensesler' Moda Dünyasının İlgi Odağı Oldu

Kazakistanlı albinos kız kardeşler Asel Kalaganova ile Kamila Kalaganova, "meleksi" görünümleriyle moda dünyasının ilgisini çekiyor. Hazar Denizi kıyısındaki Aktau şehrinde yaşayan ailenin iki kızı Asel ve Kamila Kalaganova, genetik bir hastalık olan albinizmle dünyaya geldi. Ann.

'Beyaz Prensesler' Moda Dünyasının İlgi Odağı Oldu

Kazakistanlı albinos kız kardeşler Asel Kalaganova ile Kamila Kalaganova, "meleksi" görünümleriyle moda dünyasının ilgisini çekiyor.

s-da120f95552a109a65507fb434dc7b274fa8a9
Hazar Denizi kıyısındaki Aktau şehrinde yaşayan ailenin iki kızı Asel ve Kamila Kalaganova, genetik bir hastalık olan albinizmle dünyaya geldi. Anne Ayman Sarkitova, AA muhabirine yaptığı açıklamada, iki kız ve bir erkek çocuk dünyaya getirdiğini ancak kızlarının albinizmli doğduğunu söyledi.Sarkitova, "İlk kızım Asel bembeyaz dünyaya geldiğinde albinos olduğunu hemen anlayamadık. Ben dahil herkes şaşırmıştı ancak sonra eşimin dedesinin albinos olduğunu öğrendik." dedi.

"Yaz aylarında gündüz vakitleri dışarı çıkmıyorum"

s-b5112972e49de44dd5b2aa4c027205da5a24b5
13 yıl sonra ikinci kızı Kamila’nın da albinizmli doğduğunu belirten Sarkitova, "Bu olaydan sonra ailemize ilgi arttı. Normal doğan oğlum bile 'Benim iki kız kardeşim niye bize benzemiyor' diye soruyordu." diye konuştu.Kız kardeşlerin büyüğü 16 yaşındaki Asel Kalaganova, ilk başta özellikle yeni arkadaş çevresi edinmede çok zorlandığını anlatarak "İnsanlar benimle iletişim kurmak ya da arkadaş olmak istemeyeceklermiş gibi geliyordu. Bunu hayatım boyunca devam ettiremeyeceğimi anlayınca kendim adım atmaya başladım." dedi.

Albinizmli kız kardeşlere moda dünyasından ilgi yoğun

s-d8f2263d2a24361f71043fd2e949f66bd13c33
Asel Kalaganova, dışarı çıktığında insanların bakışlarından ve yandan fotoğrafının çekilmesinden bazen son derece rahatsız olduğunu ancak bu duruma alıştığını belirterek kendisi gibi albinizmli kardeşi 3 yaşındaki Kamila’nın ise aksine insanların ona ilgi göstermesinden memnun olduğunu söyledi.Kalaganova, yaz aylarında gündüz vakitleri hiç dışarı çıkmadığını dile getirerek "Genelde yazın akşam 8’den sonra dışarı çıkıyorum. Eğer bir yere gitmem gerekiyorsa mutlaka güneş kremi sürüyorum. Sahile indiğimde de çoğu zaman gölgede oturuyorum." diye konuştu.Kazakistan’ın "beyaz prensesleri" olarak tanındıklarını söyleyen Kalaganova, yerli ve yabancı reklam şirketlerinden çok sayıda teklif aldıklarını belirtti.Kalaganova, "Şu anda yerli bir mankenlik ajansıyla çalışıyorum. Kardeşim küçük olduğu için sadece onun yaşına uygun reklamlarda oynuyor. Ancak benim halihazırda hem yurt içi hem yurt dışında projelerim var." dedi.Menajeri Ayjan Sisenaliyeva da Asel’in bir Amerikan şampuan markasının reklamında oynadıktan sonra yabancı moda evlerinin ilgisini çekmeye başladığını kaydetti. s-f85d5ffaddedeeac5f300d455063f796aa8f53
Sisenaliyeva, "Asel ile çalışmak isteyen reklam şirketi çok fazla. Ancak albinos olduğu için her teklifi değerlendiremiyoruz. Çünkü Asel uzun süre güneş altında kalamıyor. Bundan dolayı iç mekanda çekilecek reklamları tercih ediyoruz." ifadesini kullandı. AKP'li Tevfik Göksu Yönetimindeki Esenler Belediyesi Verdiği Sözlerin Hiçbirini Tutmamış - Kulis: NATO Zirvesinde Erdoğan’a MHP’den Vazgeç, Kürt Meselesini Geniş Bir Formül Üzerinde Düşün Mesajı - Özel Güvenlik Görevlilerine Kimlik Göstermeyi Reddeden Kuryeyi Savunan Doktor Darp Edildi...
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER