kiralık bahis sitesi istanbul protez saç

Birçok İlde Tekel Bayilerine ‘İçki Satan Lanetlenmiştir’ Yazılı Mektuplar Gönderildi!

Konya, Ankara ve Ordu illeri başta olmak üzere birçok kentte tekel bayi esnafları, ‘uyarı içeren’ mektuplar aldı.

Birçok İlde Tekel Bayilerine ‘İçki Satan Lanetlenmiştir’ Yazılı Mektuplar Gönderildi!

Konya, Ankara ve Ordu illeri başta olmak üzere birçok kentte tekel bayi esnafları, ‘uyarı içeren’ mektuplar aldı. Türkiye Tekel Bayiiler Platformu Kurucu Özgür Aybaş, “Tarikatlardan, bazı camilerde görev yapan imamlar kendilerine görev mi verilmiş bilmiyorum ama insanlara bu tarz mektupları gönderiyorlar, üstüne bir de dükkanlara gelip sözlü tebliğde bulunuyorlar” diyerek duruma tepki gösterdi.

s-bb54ac478039e443a0bd714b701fdebacb967b
BirGün'den Gülce Kapkın Tekin'in haberine göre, Ramazan ayı yaklaşırken Konya, Ankara ve Ordu illeri başta olmak üzere birçok kentte tekel bayi esnafları ‘uyarı içeren’ mektuplar aldı.Mektuplarda, “İçki ve uyuşturucu üreten, dağıtan, alan, satan, eken, biçen, özendiren ve aracılık edenlere lanet edilmiştir” gibi ifadeler yer aldı.Konuyla ilgili BirGün’e konuşan Türkiye Tekel Bayiiler Platformu Kurucu Özgür Aybaş “Özel hayata ve özel hayata zaten otorite tarafından yapılan bir müdahale var. Tarikatlardan, bazı camilerde görev yapan imamlar kendilerine görev mi verilmiş bilmiyorum ama insanlara bu tarz mektupları gönderiyorlar, üstüne bir de dükkanlara gelip sözlü tebliğde bulunuyorlar” diye konuştu.

'Aynısını biz yapsak?'

s-2f545a95eb73cf1eb6b53f9a7b3b2be337860a
Mektuplarda yer alan ayrımcı ve özel hayata müdahale eden ifadelerin de altını çizen Aybaş, sözlerini şöyle noktaladı:“Biz bu insanların bulunduğu cemaatlere, tarikatlara gitsek, siz niye alkol almıyorsunuz desek bu düşünce özgürlüğüne müdahaleye girmez mi? Fakat onlar bize geldiği zaman, biz onları eleştirince sadece fikir beyan etmiş oluyorlar. Bunlar bizim tebliğimiz diyerek işin içinden çıkıyorlar. Kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz? Biz dini bilmiyor muyuz? Bu yapılan tamamen farklı bir uygulama, bu da aslında bir suç.” Nadir Görülen Hastalık, Genç Kadının Burnunun Çökmesine Neden Oldu... - Harvard ve Brown Üniversitesi'ne Kabul Edilen Diyarbakırlı Gençler Konuştu: 'Önemli Olan Şey Asla Pes Etmemek' - 'Düşük Gelirli Ülkeleri Destekleyeceğiz' Diyen Bakan Elvan Tepkilerin Odağında
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER