kiralık bahis sitesi istanbul protez saç

CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanları: 'Vefat Sayıları Açıklanandan 2-3 Kat Fazla, Tam Kapanma Şart'

CHP'li 10 büyükşehir belediyesinin başkanları, Sağlık Bakanlığının açıkladığı vefat sayılarının gerçeği yansıtmadığını belirten bir açıklama yaptı.

CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanları: 'Vefat Sayıları Açıklanandan 2-3 Kat Fazla, Tam Kapanma Şart'

CHP'li 10 büyükşehir belediyesinin başkanları, Sağlık Bakanlığının açıkladığı vefat sayılarının gerçeği yansıtmadığını belirten bir açıklama yaptı. Açıklamada, "Kurumlarımıza yansıyan günlük vefat rakamlarıyla, merkezi yönetimin her akşam yayınladığı sayılar arasında 2-3 kata varan farkları tespit etmek zorunda kalmanın huzursuzluğunu yaşıyoruz" denildi. Başkanlar ayrıca 2 ya da 3 haftalık bir kapanmanın gerekli olduğu noktasında görüş birliği içinde olduklarını da belirtti. 

s-e716b3ac94ee44939783c703dbae8e9d138f87
CHP’li 10 Büyükşehir Belediye Başkanı, salgın gündemiyle sanal ortamda bir araya geldi. Yaklaşık 3 aydır Kovid-19 tedavisi gören Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, toplantıda yer alamadı. Ülkenin toplam nüfusunun yüzde 49'unun yaşadığı kentleri yöneten Büyükşehir Belediye Başkanları, kentlerinde yaşanan bulaşıcı hastalık kaynaklı vefat sayılarıyla ilgili bilgiler paylaştı. Bakanlığın yayınladığı rakamlarla, kendilerine ulaşan sayılar arasında 2-3 kat fark olduğunu savunan başkanlar, şehirlerindeki hastanelerin artık talepleri karşılayamayacak doluluklara ulaştığını söyledi.

"Gerçekleri tüm çıplaklığıyla paylaşmak, her kamu görevlisinin sorumluluğudur"

s-166194b30d996d070555ab514e724072a3493a
Altında, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğluAnkara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaşİzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak,Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfi Savaş’ın imzası olan açıklama şöyle:“Türkiye nüfusunun yüzde 49’unun yaşadığı 11 Büyükşehir Belediyesi’nin Başkanları olarak, Kovid-19’la verilen topyekûn mücadelede, devletin tüm kurumlarıyla birlikte çalışmaya hazır olduğumuzu her fırsatta dile getirdik. Son dönemde vaka, hasta ve vefat sayılarında yaşanan artış ile bu rakamlar üzerinde oluşan ‘bilgi kirliliğini’ üzüntüyle, endişeyle takip etmekteyiz. Kurumlarımıza yansıyan günlük vefat rakamlarıyla, merkezi yönetimin her akşam yayınladığı sayılar arasında 2-3 kata varan farkları tespit etmek zorunda kalmanın huzursuzluğunu yaşıyoruz. Artık neredeyse her eve giren bu virüsle ve sonuçlarıyla ilgili gerçekleri, tüm çıplaklığıyla kamuoyuyla paylaşmak, her kamu görevlisinin sorumluluğundadır. Bu sorumluluk duygusundan uzak durmanın ne kamusal anlamda ne de vicdani olarak anlaşılır bir yanı yoktur. Her evden bir cenazenin kalkmaya başladığı böylesi bir süreçte, kamu idarecilerini, gerçekleri tüm çıplaklığıyla paylaşmaları konusunda kararlılığa davet ediyoruz.Aynı kararlılığın; toplumun pandemiden olumsuz etkilenen tüm kesimlerine yapılması zorunlu olan maddi yardım, destek ve teşvikler gibi konularda da gösterilmesi zorunludur. Merkezi yönetimi, sosyal devlet olmanın bütün gereklerini yerine getirmeye ve tüm kurumlarını bu konuda seferberlik duygusuyla sürecin içine katmaya davet ediyoruz. Toplum sağlığının korunması açısından, bilim insanlarının önerileri doğrultusunda, 2 ya da 3 haftalık bir kapanmanın elzem olduğu noktasında görüş birliği içinde olduğumuzu tüm kamuoyuna duyurmayı bir borç biliyoruz. Saygılarımızla.”

Bu haberler de ilginizi çekebilir

Pfizer CEO'su: 'Aşı Olan Başkasına Virüs Bulaştırır mı Emin Değiliz' - İsmailağa Cemaati Vakıf Kurdu: Resmi Gazete'de 'Amacı Vatanın Bütünlüğünü Korumak' Denildi - Almanları Arayıp 500 Milyon Liralık Vurgun Yapan Çete Yakalandı: 'Alo, Ben Komiser Hans...'
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER