Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gurbetçilere mektup

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Hem Cumhuriyetimizin 100.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gurbetçilere mektup


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Hem Cumhuriyetimizin 100. yılının taçlandırılması hem de 2053 vizyonunu hayata geçirebilmemiz için önümüzdeki yıl yapılacak seçimler kritik öneme sahiptir. Ülkemizin geleceğine yönelik en güçlü desteği vermeye devam edeceğinize olan inancım tamdır" dedi.

Erdoğan, mektubunda, yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının, Türkiye'yi bulundukları ülkelerde en iyi şekilde temsil ettiğini, sosyal, siyasal, ekonomik ve bilim alanında büyük başarılar gösterdiğini dile getirdi.

'Her insanımızın gurur duyduğu bir Türkiye inşa ettik'

21 yıl önce "Büyük Türkiye" hedefi ve "Milletinin hizmetinde bir devlet" anlayışıyla kutlu bir yolculuğa çıktıklarını hatırlatan Erdoğan, Türkiye'deki her bir vatandaş gibi yurt dışında yaşayanları da bu kutlu yürüyüşün asli unsuru olarak gördüklerini söyledi.

21 yıllık süreçte bir taraftan Türkiye'de büyük dönüşümler gerçekleştirirken diğer yandan "Nerede bir vatandaşımız varsa biz oradayız" düsturuyla hareket ettiklerini savunan Erdoğan mektubunda, "Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın sesine kulak vererek, devletimizin tüm imkanlarıyla yanlarında olduk. Sizlerin desteğiyle ve sizlerden aldığımız güçle, savunma sanayiinden dış politikaya, sağlıktan ulaşıma kadar dünyanın neresinde olursa olsun, her insanımızın gurur duyduğu bir Türkiye inşa ettik" açıklamasını yaptı.

Yurt dışındaki vatandaşlara yönelik seçim beyannamesi

Yurt dışındaki vatandaşlara yönelik seçim beyannamesi hazırlayan, hükümet programında da ayrı bir bölüm ayıran ilk hükümet olduklarını vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti:

Ülkemizin geleceğinde söz sahibi olabilmeniz için 50 yıldır hasretle beklediğiniz oy sandıklarını sizlere getirdik. Konsolosluklarımızın sayısını, kapasitesini ve hizmet kalitesini artırdık. Yurt dışı borçlanması yoluyla emekli olanlara yarı zamanlı çalışma hakkı tanıdık, dövizle askerlikte 21 günlük temel eğitim alma zorunluluğunu kaldırdık, TOKİ aracılığıyla özel konut edinme projesini hayata geçirdik, mobil cihazların kulanım süresini 30 günden 120 güne çıkarttık, bireysel araçların Türkiye'de kalma süresini 6 aydan iki yıla çıkarttık, e-Devlet hizmetlerini yurt dışındaki vatandaşlarımızın ve mavi kartlıların kullanımına açtık. Evlatlarımızın, dilini, dinini, kültürünü unutmadan, yaşadıkları toplumda var olabilmeleri için binlerce öğretmen ve din görevlisi görevlendirdik. Vatandaş odaklı yaklaşımımızla eğitimden sağlığa, sosyal güvenlikten nüfus işlemlerine, gümrükten dövizle askerliğe, vatandaşlıktan mavi kart uygulamasına kadar her alanda, dünyada örneği olmayan düzenlemeler yaptık. Sadece sorunlarınızı tespit etmekle kalmadık, çözüme yönelik olarak da Yurt Dışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı, Yunus Emre Enstitüsü ve Maarif Vakfı gibi kurumlar kurduk, TBMMʼde özel bir komisyon oluşturduk.

'Türkiye'yi inşallah sizlerle birlikte inşa edeceğiz'

Pandemi döneminde yurt dışındaki vatandaşların her zaman yanında ve hizmetinde bulunduklarını da ifade eden Erdoğan, verdikleri sözleri tuttuklarını, hedeflerini bir bir gerçekleştirdiklerini anımsattı.

Pandemiden hemen sonra parti yetkilileri ve milletvekillerini Türk vatandaşlarının bulunduğu ülkelere göndererek sivil toplum kuruluşlarıyla ve vatandaşlarla buluştuklarını anımsatan Erdoğan, şöyle konuştu:

Onlara aktardığınız taleplerinizi de hayata geçirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Önümüzdeki süreçte de aynı azim ve kararlılıkla sizlerin hizmetinde olmaya devam edeceğiz. Hem Cumhuriyetimizin 100. yılının taçlandırılması hem de 2053 vizyonunu hayata geçirebilmemiz için önümüzdeki yıl yapılacak seçimler kritik öneme sahiptir. Ülkemizin geleceğine yönelik en güçlü desteği vermeye devam edeceğinize olan inancım tamdır. Ülkemizin ve sizlerin bugüne kadar ki sorunlarını sizlerle birlikte çözdük, büyük ve güçlü Türkiye'yi de inşallah sizlerle birlikte inşa edeceğiz. Sizi Allah'a emanet ediyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mektubu, parti yetkilileri ve milletvekillerince izinlerini tamamlayıp yaşadıkları ülkelere dönen ya da izinlerini geçirmek üzere yurda gelen gurbetçilere veriliyor.

Erdoğan'dan 'Rusya'dan tahıl sevkiyatı' açıklaması

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hırvatistan ziyaretinde

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sancak bölgesindeki liderlerle bir araya geldi

 

Erdoğan, Sırbistan'da: Kimlikle seyahat ilişkilerimizi yeni bir seviyeye çıkaracaktır

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sırbistan'da resmi törenle karşılandı

 

Erdoğan: Bosna Hersek ile ticaret hacmimiz 627 milyon dolar olarak gerçekleşti

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER