kiralık bahis sitesi istanbul protez saç

Erdoğan'ın 'Amiraller CHP'li' Çıkışına Kılıçdaroğlu'ndan Yanıt: 'Darbecinin Kardeşini Büyükelçi Yapmadın mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bildiriye ima atan emekli amirallerin içinde CHP üyesi olanlar olduğu iddiasına Kılıçdaroğlu'ndan yanıt geldi.

Erdoğan'ın 'Amiraller CHP'li' Çıkışına Kılıçdaroğlu'ndan Yanıt: 'Darbecinin Kardeşini Büyükelçi Yapmadın mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bildiriye ima atan emekli amirallerin içinde CHP üyesi olanlar olduğu iddiasına Kılıçdaroğlu'ndan yanıt geldi. Kılıçdaroğlu, "251 kişinin katili olan darbecinin katilini büyükelçi tayin etmedin mi?" dedi.

s-a4a7b54df8d9908e99d149467732bfe7e4b77e
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Montrö bildirisine imza atan emekli amirallerin içinde CHP üyesi olanların olduğu açıklamasına sosyal medyadan yanıt verdi. 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminde rol alan Mehmet Dişli’nin kardeşi Şaban Dişli'nin Lahey Büyükelçisi olarak atanmasına gönderme yapan CHP Kılıçdaroğlu, “Eğer sen, darbeci akrabası arıyorsan, ben sana söyleyeyim. 251 kişinin katili olan darbecinin katilini büyükelçi tayin etmedin mi?” dedi. Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:“Neymiş efendim, bazı imzacı emekli amirallerin eşleri, gelinleri, damatları, görümceleri Cumhuriyet Halk Partiliymiş. Şu zekaya bak Allah aşkına. Bu aklı size kim veriyor? Eğer sen, darbeci akrabası arıyorsan, ben sana söyleyeyim. 251 kişinin katili olan darbecinin katilini büyükelçi tayin etmedin mi? Siz şehitlere bile saygı duymuyorsunuz. İstiyorsan, gel şehit ailelerine bir soralım bakalım, ne diyecekler?”

Erdoğan ne demişti?

s-09491efa5ac2b68e577257785f4763b3d7c083
Cumhurbaşkanı Erdoğan bugünkü grup toplantısında emekli amirallerin bildirisinin merkezinde CHP'nin olduğunu belirterek "Bu 104'ün içerisinde şu anda CHP üyesi olanlar vardır. İncelemeler devam ediyor, kim bilir daha ne kadar çıkacak" demişti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER