Instagram kullanıcıları, beğeni sayılarını isteğe göre kapatabilecek

Sosyal medya devi Facebook bünyesindeki fotoğraf paylaşım platformu Instagram, kullanıcıların paylaşılan fotoğraflardaki beğeni sayılarını isteğe göre kapatılabileceğini duyurdu. "BÜYÜK DEĞİŞİKLİK YARATACAK"Instagram CEO'su Adam Mosseri, bu hamle ile birlikte uygulamanın in.

Instagram kullanıcıları, beğeni sayılarını isteğe göre kapatabilecek

Sosyal medya devi Facebook bünyesindeki fotoğraf paylaşım platformu Instagram, kullanıcıların paylaşılan fotoğraflardaki beğeni sayılarını isteğe göre kapatılabileceğini duyurdu.

"BÜYÜK DEĞİŞİKLİK YARATACAK"

Instagram CEO'su Adam Mosseri, bu hamle ile birlikte uygulamanın insanlara daha iyi bir deneyim sunma amacının olduğunu vurguladı. Mosseri, "Bu gelişmenin tüketicinin alışkanlıkları ve uygulamayı kullanma oranında büyük bir değişiklik yaratacağını tahmin etmiyorum" dedi.

"BASKIYI AZALTMAYI HEDEFLİYOR"

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından olan Instagram bu özellikle sosyal medya baskısını azaltmayı hedefliyor. Bu özelliği aktifleştirmiş olan kullanıcılar bir takipçinin adını görüp yanında "diğerleri" ifadesiyle karşılaşacak. Instagram şimdiye kadar kullanıcı adı ve x sayıda kişi beğendi olarak paylaşımları gösteriyordu.

Instagram'ın bu özelliği 2019'dan beri bazı ülkelerde test ediliyordu. Şimdi ise dünya genelinde kullanıma açıldı.

Instagram kullanıcıları, beğeni sayılarını isteğe göre kapatabilecek BBC
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER