Irak Başbakanı Kazımi, tüm dünyaya duyurdu: DEAŞ'ın eski elebaşı Bağdadi'nin yardımcısı yakalandı

Kazımi, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, güvenlik güçlerinin ülkede yapılan seçimleri takip ettiği sırada istihbarat biriminin de ülke sınırları dışında en zorlu operasyonlarından birini gerçekleştirdiğini belirtti.OPERASYONUN YERİ BİLDİRİLMEDİ Irak Başbakanı, .

Irak Başbakanı Kazımi, tüm dünyaya duyurdu: DEAŞ'ın eski elebaşı Bağdadi'nin yardımcısı yakalandı

Kazımi, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, güvenlik güçlerinin ülkede yapılan seçimleri takip ettiği sırada istihbarat biriminin de ülke sınırları dışında en zorlu operasyonlarından birini gerçekleştirdiğini belirtti.

OPERASYONUN YERİ BİLDİRİLMEDİ

Irak Başbakanı, söz konusu operasyonda Deaş'ın mali sorumlusu ve eski elebaşı Bağdadi'nin yardımcısı Sami Casim olarak bilinen kişinin yakalandığını kaydetti. Kazımi, operasyona ve yerine ilişkin ise detaylı bilgi vermedi.

BAĞDADİ 2019'DA ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ

Terör örgütü DEAŞ, Haziran 2014'te Irak'ın Musul, Salahaddin ve Enbar vilayetlerinin tamamı ile Diyala ve Kerkük vilayetlerinin bir kısmını ele geçirmiş, söz konusu bölgeler yıllar içinde örgütten geri alınmıştı. DEAŞ elebaşı Ebubekir el-Bağdadi, 26 Ekim 2019'da Suriye'nin kuzeyindeki İdlib'de ABD Özel Kuvvetlerinin düzenlediği operasyonda ölü ele geçirilmişti.

Sizce Türkiye, parlamenter sisteme dönmeli mi?

— Haberler.com (@Haberler) September 30, 2021 AA / Halime Afra Aksoy - Son Dakika Haberleri Brezilya Devlet Başkanı, korona aşısı olmadığı için futbol maçına alınmadı

Brezilya Devlet Başkanı, korona aşısı olmadığı için futbol maçına alınmadı

Irak'ta Türk askerinin başına çuval geçiren ABD'li komutan Raymond Odierno kanserden öldü

Irak'ta Türk askerinin başına çuval geçiren ABD'li komutan Raymond Odierno kanserden öldü

/beğendim/alkışladım/beğenmedim/güldüm/üzüldüm/sinirlendim/şaşırdım
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER