İstanbul'da Rehine Operasyonu: Pakistan Uyruklu Kişiyi Kaçırıp 50 Bin Euro Fidye İstediler

İstanbul Esenyurt'ta Pakistan uyruklu bir kişiyi kaçırıp işkence yaparak ailesinden 50 bin Euro fidye isteyen yabancı uyruklu 6 şüpheli, polis ekiplerinin operasyonu sonucunda yakalandı.

İstanbul'da Rehine Operasyonu: Pakistan Uyruklu Kişiyi Kaçırıp 50 Bin Euro Fidye İstediler

İstanbul Esenyurt'ta Pakistan uyruklu bir kişiyi kaçırıp işkence yaparak ailesinden 50 bin Euro fidye isteyen yabancı uyruklu 6 şüpheli, polis ekiplerinin operasyonu sonucunda yakalandı. Polis ekipleri operasyon öncesinde fidyecilerin istediği miktarda sahte para hazırlatıp buluşma yerinde 2 şüpheliyi kıskıvrak yakaladığı öğrenildi. 6 fidyeci tutuklanarak ceza evine gönderildi.

s-fee7b61edb2906697e81de27fded74fece1e6d
Edinilen bilgiye göre Esenyurt'ta tek başına yaşayan Pakistan uyruklu M.S.'den, 29 Nisan Cumartesi gününden itibaren haber alınamadı. 3 Mayıs Pazartesi gününe kadar çalıştığı iş yerine gelmeyince patronu durumundan endişelendi.İşyeri sahibi, Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliğine giderek, M.S.'nin kaybolduğunu ve sağlığından endişe ettiğini söyledi. Kendilerine gelen ihbarı değerlendiren polis ekipleri, M.S.'nin Pakistan'da yaşayan ailesini bularak, irtibata geçti. Polis ekipleri ile görüşen aile, kimliği belirsiz kişilerin M.S.'ye işkence yapıldığı videoların telefonlarına mesaj olarak gönderildiğini ve genci kaçıranların serbest bırakılması karşılığında 50 bin Euro fidye istediğini söyledi.Fidyecilerle işyeri sahibini telefonda konuşturan polis ekipleri, M.S.'yi kurtarmak için operasyon başlattı.

Sahte paralarla fidyecileri kandırdılar

s-0297d2f86abd3b84788cdf9234a3945617707f
Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, fidyecilerin istediği miktarda sahte para hazırlattı. Daha sonra M.S.'nin patronuna şüphelileri aratan polis ekipleri, paranın verilmesi için Haramidere Metrobüs Durağı'nı buluşma yeri olarak belirledi. Durağa önceden giderek hazırlık yapan polisler, para alışverişi esnasında 2 şüpheliyi kıskıvrak yakaladı.

Adres tespitinin ardından kurtarıldı

s-45b6feb579b31a6d825a9da93500947ee5e9db
Yakaladıkları 2 şüpheliden M.S.'nin Arnavutköy'de bir evde tutulduğu bilgisini alan polis ekipleri, rehine kurtarma operasyonu başlattı. Evin etrafını saran polis ekipleri, adrese yaptıkları baskınla işkence edilen M.S.'yi kurtarmayı başardı. Genci rehin tutan 4 kişi ise yapılan baskında yakalandı. 6 şüpheli ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürülürken, M.S. tedavisi yapılmak üzere hastaneye kaldırıldı.Emniyetteki işlemleri tamamlanan 6 Pakistan uyruklu fidyeci, adliyeye sevk edildi. Şüpheliler, çıkartıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Tayyip Erdoğan ve Süleyman Soylu Arasında Örtülü Sigara Kavgası: Zorunlu Temel İhtiyaç mı Haram mı? - Koronanın Yeni Bir Belirtisi Daha Ortaya Çıktı: Tırnaklarda İz Bırakıyor - İmamoğlu'ndan Sarıyer Belediye Başkanı'na Yürüyüş Önerisi: 'Elin Arkada Geziyorsun, Arada Karışık Yap'
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER