İstanbul'da toplu ulaşımda yeni kolaylık

İstanbul'da toplu ulaşım araçlarında temassız ödeme hizmeti veren kredi, banka ve ön ödemeli kartlarla ödeme yapılabilmesi için BELBİM ile Mastercard arasında imzalar atıldı. Mastercard'dan yapılan açıklamaya göre, proje, diğer kredi kartları, banka kartları ve ön ödemeli ka.

İstanbul'da toplu ulaşımda yeni kolaylık

İstanbul'da toplu ulaşım araçlarında temassız ödeme hizmeti veren kredi, banka ve ön ödemeli kartlarla ödeme yapılabilmesi için BELBİM ile Mastercard arasında imzalar atıldı.

Mastercard'dan yapılan açıklamaya göre, proje, diğer kredi kartları, banka kartları ve ön ödemeli kartların ulaşımda geçerli olmasıyla sınırlı değil. Toplu ulaşımda kredi kartları, Banka kartları ve ön ödemeli kartlarla ödeme yapabilmeyi takiben, projenin ikinci bacağı devreye girecek.

Ulaşımda kredi, banka ve ön ödemeli kartlarla ödeme yapabilmenin yanında 2023'te kullanıma sunulacak Mastercard logolu İstanbulkartlar yurt içi ve yurt dışı tüm ödeme ağında geçerli olacak.

Mastercard logolu İstanbulkartlar, yurt içi ve yurt dışı tüm e-ticaret sitelerinde ödeme için kullanılacak. İlerleyen günlerde kullanıma sunulacak Mastercard logolu fiziksel İstanbulkartlar ile ise yurt içi ve yurt dışı tüm ödeme noktalarında ödeme yapılabilecek.

Öğrencilere de sunulacak Mastercard logolu İstanbulkart, ulaşımda indirimli tarifeye, aktarmalara ve mesafe bazlı ücretlendirmelerde iade almaya uyumlu hale gelecek.

İstanbulkart kullanımı

Açıklamada görüşlerine yer verilen BELBİM AŞ Genel Müdürü ve İBB İştirakler Teknoloji Grup Başkanı Nihat Narin, şu bilgileri verdi:

"Akıllı şehir olma misyonunun bir parçası olarak teknolojinin ve dijitalleşmenin gücünü yanımıza alıyor ve İstanbulluların hayatını kolaylaştıracak yenilikçi çözümler üretiyoruz. İstanbullulara kaliteli hizmet sağlayacak faaliyetlerimize eklediğimiz bir yeniliği ise Mastercard iş birliği ile hayata geçirdik. Ulaşımda tüm banka, kredi ve ön ödemeli kartların kabulü İstanbullulara hız sağlayacak. İlerleyen zamanlarda ise bu iş birliğini Mastercard logolu İstanbulkartlar ile taçlandırarak yurt içinde ve yurt dışında ödeme imkanı sağlayacağız. İstanbulkart Mobil üzerinden sunduğumuz fintek hizmetler, şemalı İstanbulkartlarımızın dolaşıma geçmesiyle daha büyük anlam ve önem kazanacak. Fark yaratan bu yenilikçi çözümün hayata geçmesine katkı sağlamaktan ve bu kolaylığı İstanbullulara sunmaktan son derece mutluyuz."

Ulaşım ve "Şehir Yaşam Kartı" olarak hizmet veren ve 22 milyon aktif kullanıcısı bulunan İstanbulkartlar tüm haklarıyla beraber ulaşımda ve alışveriş ödemelerinde kullanılmaya devam edecek.

İstanbulkart hakkında önemli uyarı!

 

İstanbulkart'ta faizsiz kredi imkanı

 

Öğrenci İstanbulkart'ta online başvuru ve adrese teslimat dönemi

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER