İsveç Dışişleri Bakanı: PKK/YPG ile temas etmek için bir ajandamız yok

İsveç Dışişleri Bakanı Tobias Billström, Stockholm merkezli Aftonbladet gazetesine yaptığı açıklamalarda, Türkiye ile Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü (NATO) görüşmelerinin bundan önceki Sosyal Demokrat hükümetinden daha iyi gittiğini ve sürecin daha sorunsuz ilerlediğini .

İsveç Dışişleri Bakanı: PKK/YPG ile temas etmek için bir ajandamız yok

İsveç Dışişleri Bakanı Tobias Billström, Stockholm merkezli Aftonbladet gazetesine yaptığı açıklamalarda, Türkiye ile Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü (NATO) görüşmelerinin bundan önceki Sosyal Demokrat hükümetinden daha iyi gittiğini ve sürecin daha sorunsuz ilerlediğini kaydetti.

Ayrıca Billström, "PKK ve YPG ile temas şeklinde bir ajandamız yok. Bu durum Türk hükümeti tarafından da not edilmekte. Şu anda İsveç'i yöneten hükümetin de PKK/YPG'ye sempati duyanlarla da herhangi bir anlaşmaya girmesi söz konusu değil." ifadelerini kullandı.

Sorulan bir soruya cevap olarak Billström, "Türkiye özgür seçimler yapan bir devlettir. Böylece de demokrasi kriterleri yerine getiriliyor. Örneğin insan hakları yönünden bir sorun olduğunda bunu Türk hükümetine de çekinmeden söyleriz." ifadelerini kullandı.

İsveç Başbakanı Kristersson, 7 Kasım'da Türkiye'yi ziyaret edecek

 

İsveç'ten Türkiye açıklaması

 

İsveç Başbakanı Kristersson, Türkiye'ye geliyor

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER