kiralık bahis sitesi istanbul protez saç

Kaliforniya'da Aşılama Tartışması: Tıbbi Esrar Satıcıları Öğretmenlerden Önce Olacak

ABD'de tıbbi marihuana satıcıları, koronavirüs aşısını öğretmenlerden ve kolluk kuvvetlerinden daha önce olacak. Tıbbi marihuana sektöründekiler, Kaliforniya valisi Gavin Newsom'a kolluk kuvvetleri, öğretmenler ve gıda sektörü çalışanlarıyla birlikte 1B aşaması çerçe.

Kaliforniya'da Aşılama Tartışması: Tıbbi Esrar Satıcıları Öğretmenlerden Önce Olacak

ABD'de tıbbi marihuana satıcıları, koronavirüs aşısını öğretmenlerden ve kolluk kuvvetlerinden daha önce olacak.

s-c5c488876e125888e666d9b2ffafa59d841935
Tıbbi marihuana sektöründekiler, Kaliforniya valisi Gavin Newsom'a kolluk kuvvetleri, öğretmenler ve gıda sektörü çalışanlarıyla birlikte 1B aşaması çerçevesinde Kovid-19 aşısı olabilmek için başvuruda bulunmuştu.Independent'ta yer alan habere göre, yetkililerden başvuruya olumlu yanıt geldi. Yeni düzenlemeyle birlikte tıbbi marihuana sektöründeki yetiştirici ve üreticilerin yanı sıra depolama, taşıma ve dağıtımdan sorumlu kişiler de 65 yaş üstündekilerin, eğitim alanındakilerin ve gıda sektöründekilerin yer aldığı 1B aşamasına dahil edildi.

Öte yandan tıbbi marihuana satışı yapanlara da 1A aşaması kapsamında diğer sağlık çalışanlarıyla birlikte aşılanma fırsatı sağlandı.

s-97148dda6c30d64b54eec38e29e13e4ac90053
Ancak kararın uygulanmasına yönelik pratik sorunlar ortaya çıktı. Düzenlemeye göre yalnızca tıbbi dispanserlerde marihuana satışı yapanlar 1A kapsamında değerlendirilecek. Öte yandan eyalette bin 200 satış noktası reçetesiz satış yapabilme iznine sahip.Dolayısıyla hangi noktaların tıbbi dispanser olarak kabul edileceği kafalarda soru işareti yarattı.Birleşik Marihuana Sektörü Birliği'nin (UCBA) başkanı Jerred Kiloh, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
"26 yıl boyunca bunu tıbbi marihuana olarak adlandırıp sonra nasıl tıbbi olmadığını, bizim sağlık çalışanı olmadığımızı ya da halka tıbbi ilaç sağlamadığımızı söyleyebilirsiniz? Bir şeyi etiketleyip sonra yönetim olarak işinize geldiğinde o etiketi geri almanız tamamıyla samimiyetsiz"
Tıbbi marihuana satıcılarının "ön saflarda mücadele veren sağlık çalışanları" olduğunu vurgulayan Kiloh buna göre diğer sağlık çalışanlarıyla aynı dönemde aşılanmaları gerektiğini savundu.

Öte yandan San Diego şehri, Kaliforniya eyaletinin kararına uymayacaklarını ve dispanser durumu gözetilmeksizin tıbbi marihuana sektöründeki herkesin 1B aşamasında değerlendirileceğini açıkladı.

s-891900f4fabd92296ea71cc1f7c71d09f75fb8
ABD'deki diğer eyaletlerde olduğu gibi Kaliforniya'da da aşı sıkıntısı çekiliyor. Eyalete 8,1 milyon aşı gönderildi ve bunların 5,3 milyonu uygulandı. Yetkililer belirli bir öncelik sırasına göre aşılama yaparak dozların herkese yetmesini sağlamaya çalışıyor. Hollywood High Grade marihuana satış dükanını işleten Paul Hanson ise sektördeki çalışanların öncelikli olarak aşılanması gerektiğini savunanlardan."Hiç dispansere gittiniz mi? Çoğu iyi havalandırılmıyor" diyen Hanson, birçok hasta kişinin gün içinde dispanserlere girip çıktığını belirterek kendilerine öncelik tanınmasının hakları olduğunu söyledi. ABD Mahkemesi Tazminat Davasını Şartlı Reddetti - İspanya'da Rapçi Pablo Hasel'in Tutuklanması Protesto Ediliyor: Gösterilerde 33 Kişi Yaralandı - Kontrollü Sosyal Hayata Dönebiliriz: Açıklanan Korona Vakları Bölgesel Kararlarda Belirleyici Olacak
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER