Kaliforniya'da yangın dehşeti sürüyor! Bir kasaba boşaltıldı

Adams County Şerif Bürosu’nun sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, alevler sebebiyle yaklaşık 500 kişilik nüfusa sahip Lind kasabası sakinlerinden evlerini derhal tahliye etmesi istendi. Ekiplerin yüksek sıcaklık ve rüzgarlı hava koşullarıyla mücadele ettiğini belirten y.

Kaliforniya'da yangın dehşeti sürüyor! Bir kasaba boşaltıldı

Adams County Şerif Bürosu’nun sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, alevler sebebiyle yaklaşık 500 kişilik nüfusa sahip Lind kasabası sakinlerinden evlerini derhal tahliye etmesi istendi.

Ekiplerin yüksek sıcaklık ve rüzgarlı hava koşullarıyla mücadele ettiğini belirten yetkililer, bir itfaiyecinin dumandan etkilendiği ve tedavi için hastaneye kaldırıldığını söyledi.

TRT Haber'in haberine göre yaklaşık 10 kilometrekare alanın kül olduğu, 6 ev ve 8 yapının zarar gördüğü bölgede, yangın kontrol altına alınırken, tüm tahliye emirleri kaldırıldı.

Gelecek günlerde güneşli ve kuru havaların etkisini sürdürmesiyle yangının yeniden etkili olabileceği uyarısında bulunuldu.

Son beş yılda en büyük, en yıkıcı ve en ölümcül orman yangınlarının yaşandığı California’nın farkı noktalarında yangınlar devam ediyor.

Kaliforniya'daki yangında 2 yanmış ceset daha bulundu

 

Kaliforniya yangın bilançosu ağırlaşıyor: 4 ölü

 

ABD'de OHAL ilanı: Yangın kontrolden çıktı!

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER