Kanada Başbakanı Trudeau'ya Taşlı Protesto

Kanada Başbakanı Justin Trudeau seçim kampanyası kapsamında gittiği yerlerde protestolar ile karşılaşıyor.

Kanada Başbakanı Trudeau'ya Taşlı Protesto

Kanada Başbakanı Justin Trudeau seçim kampanyası kapsamında gittiği yerlerde protestolar ile karşılaşıyor. Liberal Partili lider, son olarak bir göstericinin attığı taşların hedefi oldu.

s-f38d8762fa495cc9cf2e77107189daadcce769
Kanada'da federal seçim tarihi yaklaşırken, ülkenin başbakanı Justin Trudeau protestolarla karşı karşıya. Seçim kampanyası kapsamında gittiği Ontario eyaletinin London kentinde kendisini protesto eden kitleyle karşılaşan Trudeau, bir göstericinin attığı taşların hedefi oldu.

Trudeau öfkeli göstericilerin arasından sıyrılıp seçim otobüsüne doğru ilerlerken kendisine çakıl taşları fırlatıldı.

Görüntüler kameralara yansırken Liberal Partili Trudeau'nun muhafazakar rakibi Erin O'Toole, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile saldırıyı 'iğrenç' olarak tanımladı, en güçlü şekilde kınadığını ifade etti.

Kanada Başbakanı, olayın ardından uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

s-03da2f661bb7a4b918859ea3652e679558c5cd
Çakıl taşlı saldırıyı doğrulayan Trudeau yara almadığını söylerken yapılan saldırıyı daha önce kendisine fırlatılan çekirdekler ile kıyasladı. 2016 yılında bir gösterici "Sözlerini tut" diyerek Trudeau'ya balkabağı çekirdekleri fırlatmıştı. London'daki saldırıdan yara almadan Trudeau ilk kez protesto gösterileri ile karşılaşmıyor. Daha önce de protestolar nedeniyle seçim turu kapsamındaki programlarını iptal etmek zorunda kalmıştı. 

Gazete Duvar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER