Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a Sert 'Misak-ı Milli' Yanıtı: 'Tüccar Oldun Ama...'

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu kendisine "Tavsiye ediyorum; Misak-ı Milli'yi bir öğrensin" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerine Twitter'dan yanıt verdi: "Euro'lara insanımızın mahallelerini sattın sen, Misak-ı Milli kim sen kim?" Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki ziyaret.

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a Sert 'Misak-ı Milli' Yanıtı: 'Tüccar Oldun Ama...'

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu kendisine "Tavsiye ediyorum; Misak-ı Milli'yi bir öğrensin" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerine Twitter'dan yanıt verdi: "Euro'lara insanımızın mahallelerini sattın sen, Misak-ı Milli kim sen kim?"

s-ac32349a7da472f1271f894c50280065ae27a7
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki ziyaretinin sonunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun “Suriyelileri 2 yıl içinde göndereceğim” sözü ve “Dünyaya sesleniyorum, Kuvay-ı Milliye geleneğinden geliyorum, çok çetin müzakereler sizi bekliyor” ifadeleri ile ilgili şunları söylemişti:‘Ben Atatürk’ün partisiyim’ diyen bu adam, ‘Kuvay-ı Milliye geleneğinden geliyorum’ diyor ama bir defa Kuvay-ı Milliye ruhundan haberi yok. Onu bir öğrenmesi lazım. Çünkü ta oralara kadar asker göndermişiz. Tavsiye ediyorum; Misak-ı Milli’yi bir öğrensin. Misak-ı Milli nedir? Misak-ı Milli neyi kapsıyor? O kapsam içerisinde neler vardı? Bunu bir öğrenmesi lazım. Bundan haberi yok. Ve o ‘göndereceğim’ diyor.

Detaylar

Erdoğan: 'Bize Sığınan Allah'ın Kullarını Katillerin Kucağına Atmayız' -

Erdoğan'a yanıt: "Misak-ı Milli kim sen kim?"

s-43c804d23f94db118486b74758eaa411695f80
Erdoğan’ın sözlerine Twitter'dan yanıt veren Kılıçdaroğlu şunları yazdı:"Bizi parasıyla satın alabileceğini düşünen AB ile çetin müzakere edeceğiz dedim; Erdoğan sinirlenmiş, Misak-ı Milli’yi öğrensin demiş. Euro'lara insanımızın mahallelerini sattın sen, Misak-ı Milli kim sen kim? Tüccar oldun ama devlet adamı olmak istemiyorsun bir türlü!İnsan haklarına çok önem verdiğini iddia eden AB'ye yaptığım çağrı, yükü beraber yüklenmek üzerinedir. Bu süreci tamamladığımızda, emin olun vatandaşımız kadar Suriyeli misafirlerimiz de mutlu olacaktır. Çözüm var ey halkım, sadece Euro'lara teslim olmayacak yöneticiler eksik!"
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER