Kimyasal mı Zehirli Atık mı? Esenyurt'ta Dere Mavi Aktı, Kırmızı Dereden Sonra Mavi Dere...

Arnavutköy'deki kırmızı akan derenin ardından Esenyurt'ta kimyasal atık nedeniyle Haramidere mavi aktı. Esenyurt'ta Haramidere'nin Yeşilkent Mahallesi'nde kalan bölümü maviye büründü.

Kimyasal mı Zehirli Atık mı? Esenyurt'ta Dere Mavi Aktı, Kırmızı Dereden Sonra Mavi Dere...

Arnavutköy'deki kırmızı akan derenin ardından Esenyurt'ta kimyasal atık nedeniyle Haramidere mavi aktı.

s-e03ee5f23a939ae778514902130c2c5b7f3d34
Esenyurt'ta Haramidere'nin Yeşilkent Mahallesi'nde kalan bölümü maviye büründü. Kanaldan akan mavi renkteki su, derenin kısa sürede rengini değiştirdi. Dere bir süre mavi aktı. Yayılan koku nedeniyle de rahatsız olan çevre sakinleri duruma tepki gösterdi.Çevredeki fabrikaları suçlayan Hülya Karaman, "Dere her zaman böyle akıyor. Neden böyle aktığını bilmiyorum. Ama herkes fabrika atıklarından dolayı böyle aktığını söylüyor. Yetkililere buranın videosunu çekip atmama rağmen kimse ilgilenmedi. İki hafta önce buranın kokusundan evlerde oturamıyorduk" dedi.

"Mavi su kimyasal mı yoksa zehirli atık mı bilmiyoruz"

s-7ba91a2438ecacc502cde7a2622c5beb28608e
Derenin mavi aktığını kokudan fark ettiğini söyleyen başka bir vatandaş ise, "Yoldan geçerken derenin mavi aktığını fark ettim. Burası meydana yakın bir yer. Bu akan mavi su kimyasal mı yoksa zehirli atık mı bilmiyoruz. Yan tarafımız oyun parkı, çocuklar oyun oynuyor. Yetkililerin bir an önce harekete geçmesi gerekiyor" diye konuştu.Öte yandan Arnavutköy'de de dere kırmızı akmıştı. Aynı derenin daha önce yeşil akarken fotoğrafları da ortaya çıkmıştı. Dereye rögara boşaltılan kimyasalın karıştığı ifade edilirken yetkililerin incelemesi sürüyor. Ekrem İmamoğlu'nun 'Valiye Hakaret' Suçlamasıyla Yargılandığı Davada Karar - Mars'ın Yüzeyinden Kaybolan Su, Dış Katmandaki Kabukta mı Sıkıştı? - Önce Kura, Sona Mülakat Yapılacak: Bayburt'ta 2 Temizlik İşçisi Kadrosu İçin Bin 3 Kişi Başvurdu
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER