Küba'dan ABD'ye çağrı

Küba'nın başkenti Havana'da düzenlenen oturumda, parlamento, "Abluka olmadan daha iyi" sloganıyla ABD ambargolarının bir an önce sona ermesi gerektiğini ifade etti. Dışişleri Bakanı Yardımcısı Carlos Fernandez de Cossio, açıklamasında, kendilerine açılan bu savaşın gerçek seb.

Küba'dan ABD'ye çağrı

Küba'nın başkenti Havana'da düzenlenen oturumda, parlamento, "Abluka olmadan daha iyi" sloganıyla ABD ambargolarının bir an önce sona ermesi gerektiğini ifade etti.

Dışişleri Bakanı Yardımcısı Carlos Fernandez de Cossio, açıklamasında, kendilerine açılan bu savaşın gerçek sebebinin, Küba sosyalist projesinin başarısını engellemek olduğunu belirtti.

Bakan Yardımcısı Cossio, "Yapacağımız hiçbir şey ablukayı ortadan kaldırmayacak, çünkü bize değil, ABD'nin iç siyasi gerçeklerine bağlıdır. Bize bağlı olan, onu kınamak ve ona karşı savaşmaktır." ifadesini kullandı.

İspanya'dan Birleşik Sol (MEP), Bolivya Temsilciler Meclisi Başkanı Freddy Mamani, Kolombiyalı Senatör Gloria Florez, Meksika Kurumsal Devrimci Partisi (PRI) Senatörü Beatriz Paredes ve PRI milletvekili Ruben Moreria'da düzenlenen oturuma katıldı.

Ayrıca Devlet Başkanı Miguel Diaz-Canel, Kuzey Amerikalı yatırımcılarla bir araya gelerek, ülkesinin egemenlik koşullarına saygı çerçevesinde, ABD ile diyaloğa "açık" olduğunu bildirdi.

ABD'nin Küba'ya uyguladığı tüm uçuş yasakları kaldırıldı

 

ABD'den 28 Kübalıya vize kısıtlaması

 

Biden, Küba'ya yönelik bazı kısıtlamaları kaldırdı

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER