Kürtlere ve Alevilere Hakaret Eden Başhekimin Sözleşmesi Askıya Alındı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kürt ve Alevi vatandaşlara yönelik sosyal medya hesabı üzerinden ırkçı ve cinsiyetçi paylaşımlarda bulunan İstanbul İl Ambulans Komuta Kontrol Merkezi Başhekimi Dr.

Kürtlere ve Alevilere Hakaret Eden Başhekimin Sözleşmesi Askıya Alındı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kürt ve Alevi vatandaşlara yönelik sosyal medya hesabı üzerinden ırkçı ve cinsiyetçi paylaşımlarda bulunan İstanbul İl Ambulans Komuta Kontrol Merkezi Başhekimi Dr. Adil Yetiş Sarıhasanoğlu'nun sözleşmesinin askıya alındığı açıkladı.

s-8ec886b45df317369456fade0a0916935b2d16
Adil Sarıhasanoğlu adına açılmış Twitter hesabından, 2013 ve 2014 yıllarında “Her Türk asker doğar da her Kürt ne doğar” ve “Olsa da bir Alevi kızı sevsek. Esmerinden taş gibi. Fantezimi hayata geçirecek yok mu bir kısrak” paylaşımları yapılmıştıİstanbul İl Ambulans Komuta Kontrol Merkezi Başhekimi Dr. Adil Yetiş Sarıhasanoğlu’na ait olduğu öne sürülen hesaptan yapılan ırkçı ve cinsiyetçi paylamışlar, kamuoyunda büyük tepkiyle karşılanmıştı.

"Soruşturma sürüyor"

s-2178d4d3b8464429db50815984301fa4e94aba
HDP Muş Milletvekili Gülistan Kılıç Koçyiğit, Fahrettin Koca’nın yanıtlaması istemiyle TBMM’ye verdiği soru önergesinde; Sarıhasanoğlu hakkında adli ve idari soruşturma açılıp açılmadığını, görevden uzaklaştırılıp uzaklaştırılmadığını sormuştu.Koca, soru önergesine verdiği yanıtta konuyla ilgili soruşturma sürecinin devam ettiğini ve Sarıhasanoğlu’nun sözleşmesinin askıya alındığını bildirdi. Koca, “Soru önergenizde yer alan hususlarla ilgili Bakanlığımız müfettişince yürütülen disiplin soruşturma süreci halen devam etmektedir. Ayrıca adı geçen kişinin sözleşmesi, soruşturma süresince askıya alınmıştır” dedi.

Ne olmuştu?

Irkçı ve Cinsiyetçi Paylaşımları Ortaya Çıkan Başhekim Sosyal Medyayı Ayağa Kaldırdı
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER