Lübnanlı Spiker Canlı Yayında İstifa Etti: 'Rüyalara Mezar Olan Bu Topraklarda Artık Duramıyorum'

Ülkenin en büyük ulusal kanallarından Lebanon24'ün sunucusu Vesim Orabi, hükümete tepki gösterdiği yayınında "şerefli bir yaşam sağlanana kadar" ülkeyi terk edeceğini açıkladı. Lübnan'ın en büyük ulusal kanallarından Lebanon24'ün ana spikeri Vesim Orabi, dünkü haber bülte.

Lübnanlı Spiker Canlı Yayında İstifa Etti: 'Rüyalara Mezar Olan Bu Topraklarda Artık Duramıyorum'

Ülkenin en büyük ulusal kanallarından Lebanon24'ün sunucusu Vesim Orabi, hükümete tepki gösterdiği yayınında "şerefli bir yaşam sağlanana kadar" ülkeyi terk edeceğini açıkladı.

s-9f19d5c6a1661e75b73d533313718461cbd837
Lübnan'ın en büyük ulusal kanallarından Lebanon24'ün ana spikeri Vesim Orabi, dünkü haber bülteninin ardından istifa ettiğini açıkladı.Ülkedeki siyasi duruma tepki gösteren Orabi, ülkenin "hayal mezarlığına" döndüğünü söyleyerek, "şerefli bir yaşam sağlanana kadar" ülkeye dönmeyeceğini açıkladı.

"11 yıldır çoğunlukla acı haberleri aktardım"

"11 yıldır çoğunlukla acı haberleri aktardım""11 yıldır çoğunlukla acı haberleri aktardım" Lübnan devlet televizyonunda 11 yıl boyunca haber spikeri olaran çalışan orabi, izleyicilerine etkili bir konuşma yaparak, bu süre boyunca yayınladığı "kötü" haberlerden duyduğu üzüntüyü dile getirdi.Konuşmasına Lübnanlı sanatçı Feyruz'un "Bir başka sondayız" sözünü alıntılayarak başlayan Orabi, "Bu, ulusal kanaldaki 11 yılımın ardından yaptığım son yayındı" dedi ve açıklamasına şöyle devam etti:
"Ne yazık ki; 11 yıl boyunca hafızama kazınan çoğunluğu acı haberleri size aktardım. Patlamalar, suikastlar ve saldırılar. Güney sınırlarındaki saldırılar, iç savaşlar ve bu kanalda verilen her şey..."

"Artık sizden tiksindiğim için bu toprakları terk ediyorum"

s-bc0856866501d3e22955bbd783449544fae9dc
"Bugün buradaki görevim sona erdiyor" diyen spiker, kanaldan yönetim istediği için değil, kendi isteğiyle ayrıldığını "Sadece, rüyalara mezar olan bu topraklarda artık duramıyorum" ifadeleriyle dile getirdi. İstediği takdirde 2 veya 3 ayrı şirkette iş bulabileceğini söyleyen Orabi, "Bu toprakları, iş fırsatı bulamadığım için terk etmiyorum. Artık sizden tiksindiğim ve kendi ellerinizle bu hale getirdiğiniz vatanda yer bulamadığım için terk ediyorum" dedi.Orabi, "Bu vesileyle bana destek olan ya da olmayan herkese teşekkür ediyorum. Çünkü ikisi de beni güçlü kılıyor" açıklamasında bulundu.Ünlü spiker, sözlerini "Umudum, vatanımdan alınanlar geri getirilir ve bizler sadece defnedilmek için değil, şerefimizle yaşamak için geri döneriz" ifadeleriyle sonlandırdı.

Beyrut Limanı'ndan 4 Ağustos'ta meydana gelen patlamada 170'ten fazla kişi hayatını kaybetmiş, binlerce kişi yaralanmıştı.

Beyrut'ta Şiddetli Patlama: İsrail ve Hizbullah Saldırı İddialarını Yalanladı -

Patlamanın ardından başlayan protestoların ardından Başbakan Hasan Diyab'ın kabinesi istifa etmişti.

Hükümet Görevden Ayrılıyor: Beyrut Felaketiyle Sarsılan Lübnan'da Bütün Kabine İstifa Etti
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER