Metrobüsteki Cinsel Saldırıya 6 Yıl Hapis Cezası Çıktı

Avcılar'da metrobüste N.C., adlı kadına cinsel saldırıda bulunduğu ve hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan tutuksuz sanık F.Ö. hakkında 6 yıl hapis cezası verildi. Sanık F. Ö.

Metrobüsteki Cinsel Saldırıya 6 Yıl Hapis Cezası Çıktı

Avcılar'da metrobüste N.C., adlı kadına cinsel saldırıda bulunduğu ve hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan tutuksuz sanık F.Ö. hakkında 6 yıl hapis cezası verildi.

s-90827a5448e2bdf642e7fea6df0cc829e33e45
Sanık F. Ö.  ile ilgili davaya bugün Küçükçekmece 20’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Savcı, Adli Tıp Kurumu Biyoloji İhtisas Dairesi raporunda sanığın iç çamaşırı ve pantolonunda sperm örneklerinin görüldüğü ve DNA profiliyle uyumlu olduğunun belirtildiğini ifade ederek, sanığın N.C'ye  ‘cinsel saldırı’ suçundan 2-5 yıl hapis ile cezalandırılmasını, hakaret suçundan ise beraatini talep etti. Mahkeme heyeti verdiği kararda, hakaret suçunun işlenmediğini ancak, sanığın cinsel saldırı suçunun sabit olduğunu bildirerek, 6 yıl hapis ile cezalandırılmasına karar verdi. Mahkeme, kararı verirken hiçbir indirim yapılmadığını bildirdi.Sanığın tutuklu kaldığı süre göz önüne alınarak karar kesinleşinceye kadar tutuklanmasına gerek olmadığı ifade edildi.

"Verilen ceza yetersiz"

s-cd79a91fea8272dbf1ad957406e2135f6694c1
Kararın açıklanmasından sonra bir grup kadın Küçükçekmece Adliyesi önünde 'Erkek adalet değil, gerçek adalet' diye slogan attı. N. C., bu davada kendisini yalnız hissetmediğini, bundan sonra benzer cinsel saldırıya maruz kalan kadınların yanında olacağını söyledi. Avukat Gökhan Soysal da kararın en üst tavandan verildiğini ancak, suçun metrobüs gibi toplu taşıma aracında işlendiği için yetersiz olduğunu bu nedenle İstinaf Mahkemesi'ne başvuracaklarını söyledi. Soysal, şu anda bile mağdurların toplu taşıma araçlarında cinsel saldırı ile karşı karşıya kalabildiğini bu nedenle cezaların caydırıcı olması gerektiğini ekledi.

Ne olmuştu?

s-d4f2f45a1247e2f73e1ad877b3ea9d083e52c2
İddianamede Cevizlibağ'dan Avcılar yönüne doğru giden metrobüste şüpheli F.Ö.'nün,  müşteki N.C.'nin yanına giderek "Sarkıntılık yaparak cinsel saldırıda bulunduğu" ve "hakaret" ettiği belirtiliyor ve 3 yıl 3 aydan 9 yıl 6 aya kadar hapsi isteniyordu. Şüpheli ilk ifadesinde "Suçlamayı kabul etmiyorum. Müşteki bana bağırdı. Araç içerisindeki kalabalık üstüme gelmesinden korktuğum için altıma idrarımı kaçırdım. Pantolonumda bu nedenle ıslaklık oldu" demişti.

İlginizi çekebilecek diğer haberler...

Sadece Kiri Değil Sesinizi de Çekebilir: Robot Süpürgeler İçin 'Ortam Dinleme' Uyarısı - Papa'nın Hesabından Brezilyalı Model Beğenilmişti: Vatikan Instagram'dan Açıklama İstedi - Tabip Odası: 'Koronavirüsün Meslek Hastalığı Sayılması Talebi Reddedildi'
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER