Resmi Gazete'de Yayımlandı: Tıp Öğrencileri Sağlık Tesislerinde Görevlendirilebilecek

Sağlık Bakanlığı, tıp fakülteleri ve diş hekimliği öğrencilerinin sağlık tesislerinde görevlendirilebilmelerini sağlayacak yönetmelik değişikliği yaptı. Sağlık Bakanlığı'nın konuyla ilgili olarak, "Tıpta ve diş hekimliğinde uzmanlık eğitimi yönetmeliğinde değişikl.

Resmi Gazete'de Yayımlandı: Tıp Öğrencileri Sağlık Tesislerinde Görevlendirilebilecek

Sağlık Bakanlığı, tıp fakülteleri ve diş hekimliği öğrencilerinin sağlık tesislerinde görevlendirilebilmelerini sağlayacak yönetmelik değişikliği yaptı.

s-04e372c4d62adab6c4916195a2c65dcf79fc18
Sağlık Bakanlığı'nın konuyla ilgili olarak, "Tıpta ve diş hekimliğinde uzmanlık eğitimi yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair" yönetmeliği Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı:

Üç aylık ile sınırlı

s-6717c4fbf393b89b90cd7b8deee052bc156549
"MADDE 1 – 26/4/2014 tarihli ve 28983 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Tıpta ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliğinin 11 inci maddesinin dördüncü fıkrasına aşağıdaki cümle eklenmiştir."Ancak deprem, sel baskını, salgın hastalık gibi olağan dışı ve hizmetin normal olarak sürdürülemediği hallerde uzmanlık öğrencileri, hekimlik görevlerini yürütmek üzere eğitim gördüğü kurumun dışındaki aynı il sağlık tesislerine 3 ayı geçmemek üzere görevlendirilebilir. "Bu görevlerde geçen süreler eğitim süresinden sayılır."

Sağlık Bakanlığı dün yayımladığı genelge ile özel ve vakıf hastanelerini de salgın hastanesi ilan etmişti:

Bakanlık Genelge Yayımladı: Özel ve Vakıf Hastaneleri Salgın Hastanesi İlan Edildi
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER