Serinlemek İçin Murat Nehri'ne Girdiler: Üç Çocuk Boğuldu, Biri de Akıntıda Kayboldu

Muş'un Malazgirt ilçesinde pikniğe giden Kur'an kursu öğrencilerinden bazıları serinlemek için Murat Nehri'nde girdi.

Serinlemek İçin Murat Nehri'ne Girdiler: Üç Çocuk Boğuldu, Biri de Akıntıda Kayboldu

Muş'un Malazgirt ilçesinde pikniğe giden Kur'an kursu öğrencilerinden bazıları serinlemek için Murat Nehri'nde girdi. Çocuklardan 3'ü nehirde boğularak hayatını kaybetti. 1 çocuğun hastanede tedavisi devam ederken akıntı nedeniyle kaybolan çocuğu arama çalışmaları devam ediyor. 

s-cc351817fd5b332f0e045ad3ebf32f22304daa AA'nın aktardığı habere göre, Muş'un Malazgirt ilçesinde görevli imam, yaz Kur'an kursuna gelen yaklaşık 40 öğrenciyi Murat Nehri kenarında pikniğe götürdü. Burada serinlemek için nehre giren öğrencilerden bazıları akıntıya kapıldı.

Öğrencilerden 3'ünün cansız bedeni sudan çıkartıldı. Bir öğrencinin ise kaldırıldığı hastanede tedavisine devam ediliyor.

Öğrencilerden 3'ünün cansız bedeni sudan çıkartıldı. Bir öğrencinin ise kaldırıldığı hastanede tedavisine devam ediliyor.Öğrencilerden 3'ünün cansız bedeni sudan çıkartıldı. Bir öğrencinin ise kaldırıldığı hastanede tedavisine devam ediliyor.

Olay yerine çağrılan AFAD ekipleri, akıntıya kapılan 1 çocuğun bulunması için arama çalışması başlattı.

s-d8184eb66e2d3f029d726c3223b080c9065c99 Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Muş Valisi İlker Gündüzöz şu ifadeleri kullandı:

"Murat Nehri'ne giren çocuklardan 3'ünün cesedine ulaşıldı. Sudan çıkarılan bir çocuğun hastanede tedavisi sürüyor. Akıntıya kapılan bir çocuğu da arama çalışmaları sürüyor. Arama kurtarma, sağlık, jandarma ve polis ekiplerimiz olay yerinde."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER