Silahlanma Çağrısında Bulunan Sedat Peker İçin Takipsizlik Kararı

Katıldığı bir açılışta halka silahlanma çağrısı yaptığı iddia edilen Sedat Peker hakkında "suç işlemeye tahrik" ve "halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme" suçlarını işlediği gerekçesiyle başlatılan soruşturmada, takipsizlik kararı verildi. AA'da yer alan habere göre,.

Silahlanma Çağrısında Bulunan Sedat Peker İçin Takipsizlik Kararı

Katıldığı bir açılışta halka silahlanma çağrısı yaptığı iddia edilen Sedat Peker hakkında "suç işlemeye tahrik" ve "halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme" suçlarını işlediği gerekçesiyle başlatılan soruşturmada, takipsizlik kararı verildi.

s-700d7c29a39176997e3c126eb24d6f30a7d9d4 AA'da yer alan habere göre, kararda "savcılık ifadesine yer verilen Peker'in, açılışta çok sayıda kişi olduğunu ve o kişilerin kendisine çeşitli sorular yönelttiğini, bu sorulara kısmen cevap verdikten sonra açılışa katılanlara hitap etmesinin istendiğini ve söz konusu konuşmanın önceden hazırlanmış bir konuşma olmadığını" söyleyerek, "konuşma içeriğinde suç unsuru teşkil edecek bir şey bulunmadığını anlattığı" belirtildi.

Kovuşturma yapılmasına yer olmadığına karar verildi

s-472a52241f636d34f5857562d7c49371389b96Peker'in üzerine atılı "halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme" ve "suç işlemeye tahrik" suçlarının unsurlarının oluşmadığına işaret edilen kararda, kovuşturma yapılmasına yer olmadığına karar verildiği bildirildi.

Ne olmuştu?

'Biz Bu Vatanın Delileriyiz' Diyen Peker'den Silahlanma Çağrısı: 'Ruhsatlı Tabanca ve Av Tüfeği Alın' - Silahlanma Çağrısında Bulunmuştu: Sedat Peker Hakkında 'Kin ve Düşmanlığa Tahrikten' Soruşturma Başlatıldı
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER