'Siz Almancısınız, 100 Euro Verin' Diyen Taksici İstediğini Alamayınca Yolculara Saldırdı

Taksici terörüne ilişkin son günlerde giderek artan olaylara bir yenisi daha eklendi. Taksim'den Beşiktaş'a gitmek isteyen bir grup arkadaş, taksiciden "Siz Almancısınız 100 euro vermezseniz gitmem" yanıtı aldı.

'Siz Almancısınız, 100 Euro Verin' Diyen Taksici İstediğini Alamayınca Yolculara Saldırdı

Taksici terörüne ilişkin son günlerde giderek artan olaylara bir yenisi daha eklendi. Taksim'den Beşiktaş'a gitmek isteyen bir grup arkadaş, taksiciden "Siz Almancısınız 100 euro vermezseniz gitmem" yanıtı aldı. İtiraz eden grup, 16 kişi tarafından darp edildi. s-5774beb9e0109aeae6d870e0f77e593f034709
Almanya’dan Türkiye’ye tatile gelen ve İstanbul’da yaşayan arkadaşlarıyla buluşan bir grup genç Taksim’den bindikleri taksicinin şiddetine uğradı.Hürriyet'ten Ece Çelik'in haberine göre geçen hafta gece akşam yemeği yiyen grup gecenin sonunda 5 sularında Taksim’deki Hocazade sokaktan Galatarasay’a oradan da Beşiktaş’a gitmek üzere taksiye bindi. Normalde ortalama 30 TL tutacak yol için taksici ‘Siz almancısınız 100 euro verirseniz götürürüm.’ dedi. Mağdurlardan Ahmet Sayın olayı şöyle anlattı:“Ben Türkiye’de yaşıyorum Almanya’dan gelen arkadaşlarımızla güzel bir gece geçirdikten sonra taksiye binerek evlerimize dağılmak istedik. Taksici Almanya’da yaşayan arkadaşlarımın aksanını duyunca “Siz Almancısınız 100 euro vereceksiniz.” dedi. Biz taksicinin bizi indirmesini istemediğimiz için 100 TL verelim ama 100 euro 980 TL ediyor, 100 TL’ye bizi götürün dedik.Taksici kabul etmedi ve bizi indirmeye çalıştı. Biz de 'inmeyeceğiz sizin göreviniz bu, bizi gideceğimiz yere götürün' deyince bizi korkutmak için hız yaptı, ani durdu yokuş aşağı el frenini indirdi. Bu tarz hareketler yaparken bir araca çarptı. ‘Sizin yüzünüzden arabamı çarptım’ diye bize bağırmaya başladı, ağza alınmayacak hakaretler ve küfürler etti. Ardından arabada yüzümüze biber gazı sıktı. Biz tabii hemen taksiden indik. Duruma itiraz ettik. Ardından her ikişerli üçerli şekilde esnaf olay yerine geldi ve bizi darp etmeye başladı. Almanya’dan gelen bir arkadaşımın burnunda 5 kırık var. 3 kadın ve 3 erkektik, hepimiz fiziki şiddete uğradık. 16 kişi kasıtlı şekilde bizi öldürmeye teşebbüs ettiler. Elimizde sadece taksinin plakası var. Gidip darp raporu aldık ve şikayetçi olduk.”

"Daha önce de şikayet edilmiş"

s-e254be516e97808e32899be3df1874fff2caf4
Sayın, “34 TJD 62 plakalı taksiyi araştırdığımızda 2019 yılında Kadıköy’den Ataşehir’e gitmek isteyen yolculardan 160 TL istediğini ve yine bir olayla ilgili hakkında şikâyet olduğunu öğrendik.” dedi ve olayın takipçisi olacaklarını belirtti. En büyük tesellilerinin kimsenin ölmemesi ve kalıcı bir zarar görmemeleri olduğunu ekleyen Sayın, “Artık taksici terörü sona ersin. Bu tip şiddet meyilli şoförlerin plakaları iptal edilsin. Bu şoför trafikteyken herkes tehlike altında” dedi.

Ayrıca bakınız

Kendimizi Güvende Hissetmiyoruz! İstanbul'da Her İki Kadından Biri, Gece Taksiye Binmekten Korkuyor
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER