'Sizin Gibileri İstemiyoruz' Demişti: Nişantaşı'nda Başörtülü Akademisyene Saldıran Şahıs Tutuklandı

Nişantaşı'nda bir parkta akademisyen Neşe Nur Akkaya'ya saldırarak yaraladığı iddiasıyla gözaltına alınan ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Eray Çakın, sevk edildiği mahkemece "halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik ve aşağılama ve "silahla kasten yaralama" suçlar.

'Sizin Gibileri İstemiyoruz' Demişti: Nişantaşı'nda Başörtülü Akademisyene Saldıran Şahıs Tutuklandı

Nişantaşı'nda bir parkta akademisyen Neşe Nur Akkaya'ya saldırarak yaraladığı iddiasıyla gözaltına alınan ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Eray Çakın, sevk edildiği mahkemece "halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik ve aşağılama ve "silahla kasten yaralama" suçlarından tutuklandı.

s-d66788c70350ef0c2e002f67e5fe568e1ac95f
İstanbul Teknik Üniversitesi'nde araştırma görevlisi olan Neşe Nur Akkaya 7 Haziran'da parkta kedileri severken Eray Çakın'ın saldırısına uğramıştı.İddiaya göre; Akkaya'ya elindeki termosla vuran Çakın, "Burada ne işiniz var? Sizin gibileri istemiyoruz. Parkta oturmak istiyorsanız, Gaziosmanpaşa'ya gidin" ifadelerini kullanmıştı.Gözaltına alınan saldırgan adli kontrolle serbest bırakılmış, darp raporu alan Akkaya saldırgandan şikayetçi olmuştu.

Neşe Nur Akkaya'nın kardeşi olayı böyle anlatmıştı

Sosyal medyada gündem olan olaya pek çok ünlü isim de tepki göstermişti

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER