Suya düşen telefonu için barajı boşalttırdı

Hindistan'da bir hükümet yetkilisi olan Rajesh Vishwas, özçekim yaparken suya düşürdüğü telefonunu kurtarmak için Kherkatta Barajı'nı boşalttırarak akıllara durgunluk verecek bir olaya imza attı. BBC’nin haberine göre, baraja düşen 1200 dolar değerindeki telefonunun bulunma.

Suya düşen telefonu için barajı boşalttırdı

Hindistan'da bir hükümet yetkilisi olan Rajesh Vishwas, özçekim yaparken suya düşürdüğü telefonunu kurtarmak için Kherkatta Barajı'nı boşalttırarak akıllara durgunluk verecek bir olaya imza attı.

BBC’nin haberine göre, baraja düşen 1200 dolar değerindeki telefonunun bulunması için önce bölgedeki dalgıçlara başvuran Vishwas, çabaların sonuçsuz kalması üzerine, ücretini ödediği dizel yakıtlı su pompasını devreye soktu.

Telefonu kurtarmak için çalıştırılan su pompası, barajdan 3 günde 2 milyon litre su boşalttı.

Olayın ardından görevi kötüye kullanmaktan hakkında soruşturma açılan Vishwas, telefonunda gizli hükümet belgeleri olduğunu ileri sürdü.

Vishwas, suyu boşaltmak için bir baraj yetkilisinden "sözlü izin" aldığını; yetkilinin, pompalanan suyun civardaki bir sulama kanalına yönlendirilerek çiftçilerin kullanımına sunulacağını söylediğini iddia etti.

Boşaltılan suyun 600 hektarlık tarım arazisine yetecek miktarda olduğu belirtildi.

Scholz’un konvoyunda büyük skandal

 

Çin'in tahtını elinden aldı! Dünyanın en kalabalık ülkesi Hindistan

 

Hindistan'da kuyuya düşerek ölenlerin sayısı 36 oldu

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER