kiralık bahis sitesi istanbul protez saç

Tekirdağ'da Üç Okulda Atatürk Büstlerine Saldırı

Tekirdağ'da Yeni Çiftlik Nizamettin Demirdöven İlköğretim Okulu'nda Atatürk büstüne yapılan saldırının ardından iki okulda daha Atatürk büstlerine saldırıldı. Tekirdağ'da Yeni Çiftlik Nizamettin Demirdöven İlköğretim Okulu'ndaki Atatürk büstüne saldırılmıştı.

Tekirdağ'da Üç Okulda Atatürk Büstlerine Saldırı

Tekirdağ'da Yeni Çiftlik Nizamettin Demirdöven İlköğretim Okulu'nda Atatürk büstüne yapılan saldırının ardından iki okulda daha Atatürk büstlerine saldırıldı.

s-51ac8daa883b7eea12b0f266300d01a296729e
Tekirdağ'da Yeni Çiftlik Nizamettin Demirdöven İlköğretim Okulu'ndaki Atatürk büstüne saldırılmıştı. Okul duvarına “Allah put yapmayı yasakladı. Müslüman put yapmaz” ve bahçede bulunan Atatürk büstüne çekiçle zarar verilerek, büstün üzerine "Atatürkçülük putperestliktir" yazılmıştı.

Detaylar için

Tekirdağ'da Atatürk Heykeline Boya ile Hakaret İçerikli Yazılar Yazıldı - Olayın ardından Yeniçiftlik Belediye Ortaokulu'ndaki Atatürk büstünün üzerine yazılar yazıldığı ve Opet Anadolu Lisesi'ndeki Atatürk büstüne kova geçirildiği, büstün üzerine "Firavun, put" yazıldığı fark edildi.

"Planlı bir şekilde saldırıyorlar"

s-9f69c0e6be12efd82822396eaced385a851965
ANKA'nın aktardığına göre saldırı haberinin alınmasının ardından bölgeye giden CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Aygun, Opet Anadolu Lisesi'nin önünde yaptığı açıklamada şunları söyledi:"Bugün Marmaraereğlisi’ndeki Nizamettin Demirdöven İlköğretim Okulu’ndan sonra yine Marmaraereğlisi’ndeki Yeniçiftlik Belediye Ortaokulu ve Opet Anadolu Lisesi’nde Atatürk’e karşı saldırıyla karşı karşıyayız. Bir an evvel bu işi yapanların yakalanması ve savcı önüne çıkartılmasını bekliyoruz. Bu meczuplar dün akşamdan itibaren planlı programlı bir şekilde bu işi organize etmişler. Bu sakin ilçede böyle bir olayla karşılaşmak bizleri üzmüştür. Yetkili makamlardan bu işi yapanların adalet önüne çıkarılmasını bekliyoruz ve biz de bu işin takipçisiyiz." Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: 'Çocuklarımızı, İnançsızlığı Pompalayan Örgütlere Kaptırmayalım' - Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Açtığı 200 Kişilik İlana 52 Bin Başvuru Geldi: 'Gençler Ne Yapsın, Çaresiz' - Amirinin Hırsızlıkla Suçladığı Polis İntihar Etti
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER